Haberler

Makaleler

Hakkında

İnsanlar doğdukları andan itibaren sürekli bir mücadele içinde kendilerini buluyor. Herkesin hemen hemen ortak ve birbirine benzer bir sürü ihtiyaçları oluyor. Yemek yemek, geçinmek, güvenlik, huzurlu bir yaşam, sağlıklı bir ömür, çocuk sahibi olmak, iyi bir yaşlılık dönemi v.b. bir sürü ihtiyaçlarımızı ve hedeflerimiz oluyor. Bu listeyi daha çok uzatabiliriz.

Bu biz yetişkinler için olduğu kadar yeni doğan bebekler için de öyle değil mi? Kesinlikle öyle. Onların da karnını doyurmak, sevmek, sevilmek, biraz büyüyünce oyun oynamak v.b. bir sürü ihtiyaçları var. Hatta şunu söylersek çok da abartmış olmayız. Bebekler biz yetişkinlere göre çok daha muhtaç bir durumdadırlar. Evet muhtaçtırlar. Tüm bu ihtiyaçları için annesine, babasına ve çevresindeki diğer insanlara muhtaç durumdadırlar.

Bu bakımdan bebekleri ve gelişim dönemlerini gayet iyi tanıyıp onları iyi birer yetişkin olarak hazırlamak gerekir. Bu noktada özellikle annenin ve sonra da babanın büyük bir rolü olacaktır. Dolayısıyla anne ve babalar ve diğer ilgili insanlar bebekleri iyi tanımalı, onların gelişimi, beslenmesi, sağlığı v.b. konular hakkında bilgi sahibi olmaları gerekir.

İşte annelikbilinci.com sitesi bu amaçla kurulmuş olan bir site. Temel misyonu ve vizyonu kendi sloganında da belirttiği gibi “bilinçli anneler, mutlu bebekler” hedefini gerçekleştirmek. Bu amaçla sitemizde hamilelik öncesinden tutun da, hamilelik dönemi, bebek gelişimi, bebek sağlığı, bebek beslenmesi, anne sağlığı, güvenlik v.b. daha birçok konularda yazılar bulabileceksiniz.

Yine sitemizde benzer konularda annelere ve diğer ilgili kişilere tavsiyeler adı altında yazılar bulabileceksiniz. Odak konusu bebek ve anne olan konularda son yayınlanmış haberleri sizlerle paylaşacağız. Bu arada ilgiyle karşılayacağınızı umduğumuz “Ayın Dosyası” bölümünde her ay bir konuyu ayrıntılı olarak yayınlayacağız. Köşe yazıları bölümümüzde yazarlarımız düzenli olarak birçok değişik konularda silere görüş ve tecrübelerini aktaracaklar.

Annelikbilinci.com sitesinde olabildiğince anne ve bebek konusunda her noktaya değinmeye çalıştık. Amacımız sizler için güzel hazırlanmış ve doyurucu bir site ortaya çıkartmaktı. Annelikbilinci.com sitesinde aklınıza gelen bir sürü konuda bilgiler bulabileceksiniz.

Diğer taraftan sitemizle ilgili gördüğünüz eksiklikleri bize bildirmeniz bizim için çok önemli. Bu eksiklikler sitenin tasarımı konusunda da olabilir, sizin değinmemizi istediğiniz konular hakkında da olabilir. Yani sizin merak ettiğiniz konularda da sitemize yazılar ekleyebiliriz. Bunun için ana sayfamızda en altta bulunan iletişim linkinden bize mesaj göndermeniz yeterlidir.

Bu sitenin hepimizin sitesi olmasını amaçlıyoruz. Sitemizi sürekli yenileyerek sizler için en iyisini yapmaya çalışacağız. Bunun için de sizlerin görüşleri bizler için çok önemli. Lütfen görüşlerinizi bizimle paylaşın. Ayrıca sitemizin diğer insanlara tanıtımı konusunda yardımcı olursanız daha birçok insan bundan fayda sağlayabilirler.

Hepinize sitemize gösterdiğiniz ilgi dolayısıyla çok teşekkür ederiz. Haydi bilinçli anneler ve mutlu bebekler için hep beraber…..

Annelikbilinci.com

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim