Haberler

Makaleler

ZAMAN BİZİ TUTMADAN BİZ ONU TUTALIM, PLATES YAPALIM.

Görüşmeyeli uzun zaman oldu. Umarım iyisinizdir. Son yazdığım yazının tarihine bakıyorum da “18.03 “ dehşete kapıldım. Sanki dün gibi.. Evet, “zaman su gibi akıp gidiyor” klişesini kullanacağım ama buna mecburum “ zaman akıp gidiyor” sevgili okur, hızla, beklemeksizin..

Yaşlanıyoruz. Yaş alıyoruz. Doğanın kuralı bu. Önüne geçilemez  bir döngü.
Buna bağlı olarakta gerek ruhumuz gerekse bedenimiz bu düzene, bu yer çekimine cevap veriyor. Benim gibi zamana savaş açan “ zamansız” lardansanız size bir önerim olacak.

Bu aralar kendime yeni bir uğraş edindim; plates.
Özellikle bayanlar sizin dikkatinizi çekebileceğini düşündüğüm plates sporu sadece vücudunuzu forma sokmuyor, ruh sağlığınızı dengeliyor, motivasyonunuzu artırıyor, her şeyden önemlisi yaşam kalitenizi yükseltiyor. Doğru nefes alıp vermeyi öğreniyorsunuz. Özellikle masa başında çalışanlar için dik durabilmek sırtı dik tutabilmek büyük bir sorundur ( kendimden biliyorum ).

Plates sayesinde tüm bunlar sorun olmaktan çıkıyor. Hele bir de alışkanlık haline geldi mi yaşam biçimi olarak benimsiyorsunuz. Ben henüz çok yeni başladım ama kendimi bulmuş gibiyim. Daha pozitif, daha enerjik ve kendimi motivasyonu daha yüksek hissediyorum.

Üstelik çalışan anneler ve hamile bayanlar için de çok uygun bir spor dalı. Çocuklu kadınlar için spor salonuna gitmek zamansal olarak külfetmiş gibi gözükebiliyor. O yüzden evde kendi imkanlarınızla da yapabiliyorsunuz. ( topunu ve bantını almanız yeterli )

Doğum sonrası sarkmalar çoğu kadının korkulu rüyasıdır. Plates sayesinde fazlalıklarından kurtulan sıkı bir karna kavuşan çok kişi biliyorum. Tabi buna ilave olarak bol su tüketimi, yürüyüş, kafeinden uzak durmak gibi destekçileri de atlamamak lazım.

Okurken çoğunuzun etkilenip, en azından araştırma yapabileceği ihtimalini düşünerek heyecanlanıyor, yavaşça yazımı noktalıyorum.

Hiç bir şey için geç kalmış sayılmayız. Zaman bizi tutmadan biz onu tutalım…!

Bu arada kısa zamanda sitemize göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.
Sitemiz yakın zamanda interaktif hale gelecek. Okuyucu yorumlarına yer veriyor olacağız. Ayrıca Forum sayfası aracılığıyla da diğer anneler ve kadınlarla etkileşimde bulunabileceksiniz. Böylelikle sizlerle iletişimimiz karşılıklı ve etkin bir hal almış olacak.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere.
Sağlıkla, sevgiyle, sporla, hoşgörüyle kalmanız dileğiyle..

Denizhan KARAAL

Yayınlanma Tarihi : 26.05.2011

2970

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim