Haberler

Makaleler

YALANCI DOĞUM BELİRTİLERİ

yalancı doğum belirtileri

YALANCI DOĞUM BELİRTİLERİ

Gebeliğin son zamanlarına doğru hamile kadınlarda birçok değişimler olur. Bunlardan biri de gerçek doğum belirtileridir. Bu belirtilere dayanarak doğumun oldukça yakın olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat birçok hamile kadını bu konuda şüpheye düşüren belirtiler de yok değildir. Yani gerçek doğum belirtisi olmayıp kadınları şüpheye düşüren belirtiler.

Bu belirtiler yalancı doğum belirtileridir. Yani gerçek doğum belirtisi değildir. Bütün gebe kadınlar bu belirtileri hamilelik süreci boyunca yaşarlar. Dolayısıyla bu belirtiler iyi bilinirse, bunları gerçek doğum belirtilerinden ayırabilirsiniz. Peki nedir bu doğum habercisi olmayan ve kadınları yanlışa düşüren    belirtiler?

1. Gerçek doğum belirtilerinde sırt ve bel bölgenizde şiddetli ağrılar hissedersiniz. Yalancı doğum belirtisi ise karnın alt kısmında olur. İşte bu ağrı gebe kadınları yanlışa düşüren bir ağrıdır.

2. Gerçek doğum belirtilerinde kasılmalar sürekli, düzenli ve gittikçe artan bir şekilde olur. Yalancı doğum belirtisinde ise kasılmalar kısa süreli, düzensiz ve siz mesela oturma pozisyonunuzu değiştirdiğinizde geçen niteliktedir.

3. Gerçek doğum belirtilerinde bebeğin hareketleri uzun sürelidir ve sürekli hareket eder. Yalancı doğum belirtisinde ise bebek hareketleri kısa süreli olur.

4. Gerçek doğum belirtisinde vajinal akıntı kanlı ve kırmızı bir şekilde olur. Vajinal akıntı kahverengine benzer bir renkte ise bu gerçek doğum belirtisi olmayabilir.

Yayınlanma Tarihi : 20.05.2011

12093

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim