Haberler

Makaleler

TÜP BEBEK TEDAVİSİNDEKİ YANLIŞ BİLİNENLER

tüp bebek tedavisiTÜP BEBEK TEDAVİSİNDEKİ YANLIŞ BİLİNENLER

Prof. Dr. Bülent Tıraş tüp bebek tedavisindeki yanlış bilinenler hakkında bilgi verdi.

Tüp bebek tedavisi ile ilgili olarak pek çok farklı fikir yürütülmektedir. Genellikle söz konusu tedavi sonucunda ikiz ya da üçüz bebek sahibi olunduğu iddia edilmektedir. Bunun yanında hiç spermi olmayan erkeğin kesinlikle bebek sahibi olamayacağı gibi düşünceler bulunmaktadır. Ancak söz konusu tedavi ile ilgili doğru bilinen pek çok yanlış bulunmaktadır. Örneğin halk arasında söz konusu tedavinin hem zor hem de acı verici bir süreç olduğuna dair inanışlar bulunmaktadır. Bu tamamen yanlıştır. Oysa ki tüp bebek tedavisi genellikle son zamanlarda oldukça kolay hale gelen bir tedavidir. Bu tedavi günümüzde pek çok kadın ve erkek tarafından uygulanan bir tedavidir.

Tüp bebek tedavisi öncesi dikkat edilecek bir çok husus bulunur. Aşağıdaki yazıda bu konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz

http://www.tupbebeknedir.com/tup-bebek-oncesi-bunlara-dikkat

Genellikle bu tedavi sürecinde kullanılan ilaçlar 45 gün kullanılmaktayken 15 gün kullanılır hale gelmiştir. Aynı zamanda hastaların yaptırdıkları iğne sayısı ise eskiden 70 civarlarında iken 20 civarlarındadır. Aynı zamanda tüp bebek tedavilerinin iğne kullanılmadan yapılması da mümkün hale gelmiştir. Pek çok anne adayı hap kullanarak tedavi olmaktadır. Bu yöntemler doğal tüp bebek tedavi yöntemleri olarak bilinmektedir.  

Genellikle tüp bebek merkezine gitmek için ağır yasal prosedürler gerekmemektedir. Bu tedavinin yan etkisi neredeyse sıfıra yakındır. Tedavilerin 15 gün içinde başlaması ve bitmesi de söz konusu olabilmektedir.  

Yayınlanma Tarihi : 24.10.2013

3050

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim