Haberler

Makaleler

SEZARYENLE DOĞUMUN OLUMSUZ YÖNLERİ

sezaryenle doğumun oılumsuz yönleriGünümüzde birçok anne adayı çeşitli nedenlerle sezaryen doğumu tercih etmekte veya bir takım zorunluluklardan dolayı sezaryenle doğum yapmaktadır. Tabi sezaryenle doğum yapmanın avantajlı yönleri olduğu gibi olumsuz yönleri de bulunmaktadır. Eğer bir zorunluluk yoksa normal bir doğumu tercih etmekte fayda vardır.

Sezaryenler doğumun olumsuz yönleri şöyle belirtilebilir. İstatistiksel verilere göre sezaryenle doğum yapan kadınlarda ileriki aşamalarda kısırlık vakalarının olma olasılığı normal doğum yapanlara göre daha yüksek görülmüştür.

Sezaryenle doğum yapan kadınların daha sonra normal doğum yapma olasılıkları daha zayıflar. Sezaryenle doğum yapan kadınlarda bir takım enfeksiyonel durumların görülmesi daha yüksek ihtimaldir.

Sezaryenle doğumda annenin hastanede yatış süresi daha da uzar ve bu eşler için hastane ve doğum masraflarının yükselmesi anlamına gelir. Sezaryenle doğum yapan kadınlarda bazı başka yan etkilerin olması olasılığı yüksektir. Sezaryen ameliyatından kaynaklanan bazı yerlerde olumsuz durumlar oluşabilir.

Sezaryen ameliyatından sonra anne bebeğini ameliyattan dolayı hemen emziremeyebilir. Ayrıca emzirmeye başladığı zaman ise emzirme anne için sıkıntılı olabilir. Çünkü emzirme sırasında ameliyatlı yerlerde ağrı sızı gibi durumlar olabilmektedir. Ayrıca sezaryen ameliyatı olan kadınların normal hayata dönmeleri normal doğum yapanlara göre daha uzun sürer. Çok nadir de olsa sezaryen ameliyatlarında bebekler bu ameliyatlardan bir hayli olumsuz etkilenebilirler.

Yayınlanma Tarihi : 29.09.2011

7375

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim