Haberler

Makaleler

RAHİMDE BEBEĞİNİZN ZEKASINI GELİŞTİRİN

rahimde bebeğin zekasını geliştirmekRAHİMDE BEBEĞİNİZN ZEKASINI GELİŞTİRİN

Bebeğinizin yaşama iyi bir şekilde başlamasına yardımcı olmanız için yapabileceğiniz birçok şey bulunmaktadır. Örneğin daha anne rahmindeyken onun zekasını geliştirmeye yardımcı olabilirsiniz. Nasıl mı? Aslında bu konuda yapacağınız şeyler çok basit:

1. Gebelik diyetinizde omega 3 yağ asitlerini içeren besinlere önem verin. Omega 3 bebeğinizin beyin gelişimine katkı sağlar. Bebeğin zeka gelişimi için önemlidir. Omega 3 kaynağı olarak gebelik döneminizde balık tüketebilirsiniz. Somon balığı bu açıdan tüketebileceğiniz çok değerli bir besindir. Ayrıca hekiminize danışarak omega 3 desteklerinden de alabilirsiniz.

2. Gebelik döneminizde bebeğinize müzik dinletin. Anne karnındayken bebekler 23. haftadan itibaren sesleri duyabilirler. Klasik müzik bebeğinizi oldukça sakinleştirebilir. Bu bebekler doğduktan sonra da müziğe daha yatkın olurlar. Anne karnında müzik dinletilen bebekler öğrenmeye karşı daha konsantre ve eğilimli olurlar.

3. Gebelikteki stresinizi mümkün olduğunca azaltmaya çalışın. Gebelikteki stres doğmamış bebeğinizin duygusal gelişimini olumsuz etkileyebilir ve zeka düzeyine olumsuz etki yapabilir.

4. Bebeğinizle sık sık konuşmayı deneyin. Bu bebeğinizi canlı tutar ve beyin gelişimine yardımcı olur.

5. Bebeğinize bir şeyler okuyun. Okurken veya konuşurken vurgularınıza dikkat edin. Bu bebeğinizin daha doğmadan önce onun dilin seslerini anlamasına yardımcı olur.

6. Gebelik döneminizde asla sigara içmeyin ve sigara dumanına maruz kalmayın. Ayrıca alkolden de uzak durun. Bunlara dikkat etmeniz de bebeğinizin beyin gelişimine yardımcı olacaktır.

Yayınlanma Tarihi : 22.04.2013

9889

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim