Haberler

Makaleler

PLAJDA ( DENİZDE ) BEBEĞİNİZ İÇİN GEREKLİ OLAN ŞEYLER

Plajda bebeğiniz için gerekli olan şeylerPLAJDA ( DENİZDE ) BEBEĞİNİZ İÇİN GEREKLİ OLAN ŞEYLER

 

Yaz ayları deniz mevsimi demek. Yaklaşan deniz mevsiminde bebeğiniz için plaj ürünlerini daha şimdiden hazırlamaya başlayın. Yaz mevsimi bebeğiniz için oldukça eğlenceli olabilir. Örneğin plajda bebeğinizle oldukça eğlenceli bir zaman geçirebilirsiniz. Fakat bebekler oldukça hassastırlar. Çabuk etkilenebilirler. Bu nedenle plajda bebeğiniz için gerekli olabilecek ürünleri, malzemeleri bulundurursanız bebeğiniz için riski düşürmüş ve güvenli bir şekilde bebeğinizle plaj veya deniz gibi ortamlarda eğlenebilirsiniz. Plajda bebeğiniz için gerekli olan ürünler nelerdir? Hangi plaj ürünlerini bulundurmalısınız? İşte size bazı önemli örnekler:

 

Şemsiye

 

Plaj gibi ortamlarda bebeğinizi uzun süre güneş altında bulundurmamalısınız. Eğer plajda ücretsiz şemsiye imkanı yoksa yanınızda bir tane kaliteli bir plaj şemsiyesi bulundurmanızda fayda var. Çünkü bebekler gölgeye yetişkinlerden daha çok ihtiyaç duyar. Böylelikle bebeğinizi daha serin tutar, güneş çarpması gibi vakaların riskini azaltırsınız.

 

Yüzme kıyafeti

 

Bebeğinizi güneşin zararlı etkilerinden korumak için plaj ortamına uygun bir yüzme kıyafeti bulundurun. Bu küçük bebekler için koruyucu bir etki yapar. Hafif, gevşek, pamuklu bir deniz kıyafeti oldukça uygundur. Fakat bebeğinize giydireceğiniz kıyafet,n bebeğinizi o sıcakta bunaltmayacağından emin olun. Bu nedenle ince, hafif bir deniz kıyafeti seçin. Hem alt hem de üst taraf için koruma sağlayacak bir kıyafet seçin.

 

Bebek güneş kremi

 

Bebek güneş kremlerinin çinko oksit veya titanyum dioksit içermesi gerekir. Özellikle bebekler için üretilmiş güneş kremleri kullanılmalıdır. Geniş spektrumlu bir güneş kremi tercih edilmelidir. Örneğin 30 faktör ve üzeri olmalıdır. Fakat çok yüksek koruma faktörü olan kremlerde ise daha fazla kimyasal madde içerebildiklerinden 30-60 faktörü koruması olan kremler bebekler için uygundur.

 

Şapka

 

Şapka plaj gibi ortamlarda bebekler için vazgeçilmezdir. Bebeğiniz için mutlaka yanınızda bir şapka bulundurmalısınız. Bebeği güneşe karşı korumak için en temel güvenlik önlemlerinden birisidir. Bebeğiniz için boyun kısmını ve kulaklarını da iyi kapsayacak genişlikte bir şapka uygun olur.

 

Yüzme bezi

 

Suya giren bebekler için yüzme bezi önemlidir. Yüzme bezleri bebeğiniz sudayken diğer normal bebek bezlerine göre daha güvenlidir. Çünkü normal bebek bezleri suyu fazla emer ve bebeğin ağrılığını artırarak suya bebeği suya çeker. Yüzme bezi ise emici değildir. Tek sefer kullanılabilir veya tekrar kullanılabilir bir yüzme bezi alabilirsiniz.

 

Güneş gözlüğü

 

Plajda bebeğinizin ihtiyaç duyacağı bir diğer şey güneş gözlüğüdür. Bebeğinizin gözlerini güneşten iyi korur. Geniş boyutlarda kaliteli camları olan bir güneş gözlüğü seçmenizde fayda var.

Ekstra bir kıyafet

 

Bebeğinizi plaj sonrasında ıslak kıyafetlerle gezdirmemelisiniz. Mutlaka yanınızda bebeğiniz için ekstra bir kıyafet bulundurun.

Yayınlanma Tarihi : 29.07.2015

3549

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim