Haberler

Makaleler

OYUNCAKLAR VE ÇOCUKLAR

Oyuncaklar düş dünyalarını geliştirmek, oyalamak, mutlu etmek amacıyla alınır çocuklara. Bazen de suçluluktan…  Yoğun iş temposunun ardından eve yorgun dönen anne baba, çocuğuyla zaman geçirip onu dinlemek, onun duygularını paylaşmak yerine onu oyuncağa boğar.

Aslında çocuklar için, satın alınan oyuncaklar dışında başka şeyler de bir oyuncak ve oyun malzemesi haline gelebilir. Ayrıca, doğru seçilmiş bir oyuncak da çocuğun yaratıcı düşünme becerisini, zeka gelişimini desteklemeye yardımcı olduğu gibi, motor ve sosyal gelişimine de katkıda bulunur.

Oyuncak deyip geçmemek gerek. Onlar, çocukların eğlenmesinin yanında hayal dünyalarını da geliştirir; tıpkı masallar gibi.

Hangimiz küçükken oynadığımız bebekleri, arabaları unuttuk. Hatırladığımızda yüzümüzü güldüren, bizi şimdi bile eğlendiren oyuncaklarımız küçük yaşlarımızda ne kadar da değerliydi bizim için. O yüzden kendi çocuklarımız için de değerli olduklarını aklımızdan çıkarmamamız şart.

Şimdilerde çıkartmalı kitaplar mevcut kitapevlerinde; Ayı Yavrusu Tombiş, Ceylan Yavrusu Nazlı, Küçük Tay Şahlan gibi... Eğer çocuklarınızın hem eğlenip hem öğrenmesini arzu ediyorsanız bu kitaplar çok faydalı ve fiyatları da çok uygun. Almanızı öneririm.  Ben bile sizin için karıştırırken çok eğlendim.

Sevgilerimle,
Merve COŞKUN
e-mail: mervecoskun@annelikbilinci.com

Yayınlanma Tarihi : 13.06.2011

3658

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim