Haberler

Makaleler

OYUNCAK SEÇİMİ

OYUNCAK SEÇİMİ

OYUNCAK SEÇİMİ

Oyuncak Hediye Etmenin Dayanılmaz Mutluluğu
Herkese Hitap Eden Hediye: Oyuncak

Bir hediye almaya karar verdiğimizde oyuncak ve hobi malzemeleri arasından hiç kuşkusuz ki herkesin zevkine göre bir şeyler bulabiliriz. Hele hele günümüzde gitgide gelişen oyuncak piyasası, animasyonlar, çizgi film ve filmler ile beslenerek kendisine her yaştan meraklı bulmakta hiç de zorlanmamaktadır. Dolayısıyla, uzaktan kumandalı arabalar, puzzleler, kostümler, maskeler, peluş oyuncaklar, maketler, parçalı bloklar, model arabalar ve kırtasiye malzemelerinin her yaştan severi bulunduğunu söylemek hiç de iddialı olmayacaktır. Ki bu gruplardan hediye alan kişilerin, başka türlü bir mutluluk yaşadıklarını hepimiz gözlemlemişizdir.

Oyuncak ve hobi malzemelerinin her yaş ve her zevke hitap ettiğini düşünerek bu ürün gruplarından bir hediye seçmek istediğimizde, karşımıza bir nevi oyuncak evreni çıkmaktadır. Hadi ne alacağımıza karar vermiş olalım, aynı ürünün piyasada o kadar çok benzeri var ki! Fiyat, kalite, dayanıklılık... Hangi kıstası dikkate almalı?

Oyuncak ve hobi malzemelerinden bir hediye seçmek istediğimizde aşağıdaki fikirleri de aklımızın bir köşesinde bulundurmak işimizi biraz olsun rahatlatacaktır:

Hediye alacağımız kişinin zevki: Her kime hediye alıyorsak alalım, hediyenin verdiğimiz kişiyi mutlu etmesini arzularız. Bu nedenle de hediye alırken, kendi zevkimizden ziyade onun zevkini ön planda tutarak seçim yapmak en doğrusu olacaktır. Hele hele oyuncak ve hobi malzemeleri gibi tamamen zevke hitap eden bir kategoriden seçim yapacaksak, zevkler ve tercihler dolayısıyla ilk sıraya yerleşmelidir.

Hediye alacağımız kişinin yaşı: Oyuncak kutularının üzerinde bulunan hangi yaşa hitap ettiğini belirten işaretler bu noktada işimize yarayacaktır.  Bu işaretlere bakarak, o ürünün bizim hediye almak istediğimiz kişiye uygun olup olmadığını baştan anlayabilir, o ürünü elememizi ya da tercih etmemizi kolaylaştırabiliriz.

Ürünün kullanımı, saklanması ve dayanıklılık: Hediye alacağımız kişinin verdiğimiz hediyeyi uzun süre ilk günkü gibi saklayabilmesi hem bizi hem de onu memnun edecektir. Bu nedenle oyuncakların ve hobi ürünlerinin kullanımı, kullandıktan sonra kolay toparlanıp kaldırılabilmesi, temizliği ve dayanıklı malzemelerden üretilmiş olması oldukça önemlidir. Bu noktada oyuncakların paketlerinin üzerinde yazan uyarıları okumalı, tercihimizi bu yönde yapmaya özen göstermeliyiz.

Marka tercihi: Oyuncak ve hobi malzemelerinde güvenilir markaları tercih etmek, kalite, dayanıklılık ve güvenlik açısından içimizi rahatlatacaktır. Zira, Lego, Mega Bloks, Hasbro, Maisto, Rubies, Mattel, Nikko gibi markalar, dünya standartlarında ürettikleri ürünler ile söz konusu güvenceyi tüketicilere vermektedir. Sahip oldukları lisanslar ve CE sertifikası, bu markaların güvenli olduklarını kanıtlamaktadır.

Yayınlanma Tarihi : 02.05.2013

3924

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim