Haberler

Makaleler

ORGANİK BEBEK BESİNLERİ BEBEK İÇİN DAHA MI İYİ?

organik bebek besinleri

ORGANİK BEBEK BESİNLERİ BEBEK İÇİN DAHA MI İYİ?

 

Organik besinler geleneksel pestisitler, kimyasal gübreler, antibiyotikler veya büyüme hormonları olmadan üretilirler. Bebeğinize organik besinler yedirmeniz onun bu maddelere karşı daha az maruz kalmasına yardımcı olabilir. Dolayısıyla organik besinler bebekler için daha faydalıdır.

 

Geleneksel yetiştiriciler küf, böcek ve hastalıklardan mahsullerini korumak için pestisitleri kullanırlar. Çiftçiler pestisitleri kullandıkları zaman üründe tortu bırakabilir. Organik ürünler geleneksel ürünlerden daha az pestisit tortusu taşırlar.

 

Bazı insanlar bebeklerinin bu maddelere daha az maruz kalmasını sağlamak için organik besinler satın almaktadır. Bazı ebeveynler de çevre dostu oldukları için organik bebek besinlerini tercih etmektedirler.

 

Bazı araştırmalara göre organik besinler geleneksel yollarla üretilen besinlerden ( organik olmayan besinlerden ) daha besleyici değildir

 

Birçok araştırma ise organik besinlerin organik olmayan besinlerden vitamin ve mineral yönünden daha besleyici ve sağlıklı olduğunu gösteriyor. Fakat kimi meslek kuruluşları da bu konuya temkinli yaklaşıyor. Örneğin Amerikan tarım Bakanlığı organik ürünlerin organik olmayan ürünlere göre daha güvenli veya daha besleyici oldukları konusunda bir garantide bulunmuyor veya en azından böyle bir iddiaları bulunmuyor.

 

Organik gıdalar organik olmayan gıdalara göre daha pahalıdır. Tabi her ebeveynin bütçesi bunun için uygun olamayabilir. Bebekleri ve çocukları organik besinlerle beslemek faydalıdır. Fakat bebekleri veya çocukları organik olmasa da her zamanki normal pazardan alınan taze sebze ve meyvelerle, tam tahıllı besinlerle ve lifli gıdalarla da besleyerek de sağlıklı ve dengeli beslenmelerini sağlamak mümkündür.

Yayınlanma Tarihi : 25.01.2013

3615

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim