Haberler

Makaleler

MUTLU EVLİLİKLERİN 7 SIRRI

Mutlu evliliklerin sırrıMUTLU EVLİLİKLERİN 7 SIRRI

 

Mutlu evliliklerin sırrı eşlerin birbirine duydukları sevgi ve saygıda, birbirlerine verdikleri sözleri yerine getirmelerinde ve sağlıklı bir iletişimde gizli. Mutlu bir evlilik yaşayan ve bunu uzun süre devam ettirebilen eşlerin evliliklerinde genelde 7 önemli özellik vardır.

 

Evliliğinizde kendi kurallarınızı ve alışkanlıklarınızı oluşturun

 

Her evlikte eşlerin bu süreçte kendi kendilerine oluşturdukları şeyler vardır. Her evlilik bu açıdan birbirinden farklı değerlendirilebilir. Örneğin hafta sonlarını ele alalım. Eşiniz hafta sonu evde uyurken siz sabah kalıp eşinize güzel bir kahvaltı hazırlayabilirsiniz. Ya da siz evde çocuklarla ilgilenirken eşiniz market alışverişinizi yapabilir. Bunların hepsini birlikte de yapabilirsiniz. Önemli olan evliliğinizde kendinize has bu tür ritüeller oluşturmanızıdır. Ritüeller evlilikleri birbirinden farklı ve özel kılar. Eşlerin evlilikleri sürecinde birbirlerine karşı güzel sürprizler yapmayı sağlayacak bir gelenek oluşturmak evliliği daha eğlenceli ve zevkli hale getirir. Eşlerin birbirine olan bağlığı ve sevgisi artar. Ritüeller mutlu evliliklerde önemli bir husustur.

 

Sağlıklı iletişim kurmayı öğrenin

 

Mutlu evliliklerin altında yatan en önemli sırlardan birisi de eşlerin birbirleriyle kurdukları sağlıklı iletişimdir. Güçlü bir evliliğin önemli bir belirtisi eşlerin birbirleriyle açık ve dürüst bir iletişim kanalı oluşturmalarıdır. Bu eşlerin birbirine olan güvenini artırır. Güven evliliğin uzun süreli olmasını sağlar. İletişim konusunda kendinizi geliştirmek için kitaplar okuyabilir, iyi iletişim kuram insanları gözlemleyebilir, muştu evlilik yaşayan insanları örnek alabilir veya bu konuda profesyonel bir eğitim alabilirsiniz. İletişim becerilerinin gelişmesi hem evlilikte hem sosyal yaşamda hem de iş yaşamında gerekli bir şeydir.

 

Finansal konular

 

Mutlu evliliklerin önemli sırlarından birisi de finansal konuların aile içi ilişkileri, evlilikleri olumsuz etkileme riskinin en az indirilmiş olmasıdır. Uzun süren evliliklerde evliliğin geleceği parasal konulara bağlı değillerdir. Böyle evlilikler güçlü temeller üzerine kurulmuştur. Ayrıca mutlu evliliklerde eşler ev ekonomisi konusunda da daha dikkatlidirler. Harcamaları daha planlıdır.

 

Sevginizi ve saygınızı gösterin

 

Mutlu evliliklerde eşler birbirlerini koşulsuz severler ve bunu davranışlarıyla gösterirler. Eşinizi onu sevdiğinizi söylemekle kalmayın, bunu aynı zamanda davranışlarınızla gösterin. Eşinize göstereceğiniz sımsıcak bir gülümseme bile iyi bir sevgi gösterisidir. Bu türler şeyler evliliklerde ihmal edilmemelidir.

 

Sadakat olmazsa olmaz

 

Ömür boyu süren mutlu evliliklere baktığınızda bu evliliklerde eşlerin birbirlerine sadakat gösterdiklerini fark edersiniz. Zaten birçok evliliğin kısa sürmesinin altında yatan en önemli nedenlerden birisi sadakatsizliktir.

 

Aşırı ve nedensiz kıskançlık evliliği öldürebilir

 

Evliliklerde eşler arasındaki aşırı ve nedensiz kıskançlıklar evliliği çekilmez hale getirebilir. Tabi sadakat göstermekle kıskançlık arasında bir çizgi vardır. Temelsiz kıskançlıklar eşler için bıktırıcı olabilir. Kıskançlık aslında biraz da güven eksikliğinde kaynaklanmaktadır. Mutlu evliliklerde kıskançlık düzeyi daha sınırlıdır ve eşler birbirine güvenirler. Sadakat da bunun ayrılmaz bir parçasıdır.

 

Cinsel yaşam

 

Mutlu evliliklerde ve bu evliliğin uzun süreli olmasında iyi bir cinsel yaşamın da rolü bulunmaktadır. Cinsel yaşamda sorular yaşanması, eşlerin birbirlerine karşı isteksiz tavırları evliliğe zarar verebilir. Uzun süren evliliklerde bu konuda da eşler arasında karşılıklı anlayış ve saygı da vardır.

Yayınlanma Tarihi : 29.12.2015

2462

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim