Haberler

Makaleler

MUTLU BİR GEBELİK İÇİN NE YAPMALI

mutlu bir gebelik içinMUTLU BİR GEBELİK İÇİN NE YAPMALI?

1. Pozitif düşünün ve düşüncelerinizi pozitif bir şekilde vurgulayın. Pozitif düşünme kişiyi besleyen önemli bir unsur. Daima sağlıklı ve mutlu bir bebek doğuracağınız üzerinde düşünün. Doğum sonrası için de hem sizin hem de bebeğinizin sağlıklı olacağını düşünün. Olumsuz duygulardan kurtulun. Çünkü pozitif düşünmek insanların daha pozitif davranmalarına ve öyle yaşamalarına fırsat verir. Pozitif düşünen bir hamile kadın daha sağlıklı beslenir. Kendisi ve karnındaki bebek için en iyisini yapmaya çalışır.

2. Seyrettiğiniz filmlere, dinlediğiniz müziklere ve okuduğunuz kitaplara ve haberlere dikkat edin. Seçici olun. Sizde mutluluk hissi uyandıracak filmler seyredin, kitaplar okuyun ve müzikler dinleyin. Üzüntü verici şeylerden uzak durun. Bunlar sizi sinirli ve kederli yapabilir.

3. Neşeli insanlarla birlikte olun. Gebelik boyunca sizde stres, kızgınlık ve üzüntü uyandıracak kişilerden uzak durun. Sevmediğiniz kişilerle fazla birlikte olmayın. Çünkü gebelik döneminde nefes almaya, rahatlamaya, gülümsemeye ihtiyaç vardır. Sizi gülümseten, mutlu hissettiren arkadaşlarınızla iletişim kurun.

4. Evinizin içine pozitif heyecanlar katın. Taze çiçekler alın. Renkli çanak-çömlekler ve süs eşyalarıyla evinizi bezeyin. Pencerenizin önüne bir sandalye koyun ve dışarıyı seyredin.

5. Bol bol dua edin ve insanlara iyi dileklerinizi belirtin.

6. Eşinize ve diğer çocuklarınız cesaret verin. Mutluğunuzu ev içinde paylaşın. Aynı şekilde diğer insanların da mutluluğunu paylaşın. Mutluluk bulaşıcıdır.

7. Eşinizle ve diğer çocuklarınızla mutluluk duyacağınız aktiviteler planlayın. Beraber sinemaya ve tiyatroya gidin. Evde beraber eğlenceli bir film seyredin. Hep birlikte bir akşam yemeğine gidin.

8. Kendinizi diğer insanlarla kıyaslamayın. Bu sizi mutsuz yapabilir. Kendi bebeğiniz için nasıl ideal bir anne olabileceğinizi planlayın. Mükemmel olmaya çalışmayın. Mükemmeliyetin bir ölçütü yoktur.

9. Karnınızdaki bebeği sevin. Çünkü bebekler mutluluk elçisidirler.

Yayınlanma Tarihi : 25.07.2012

4720

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim