Haberler

Makaleler

LOHUSA DÖNEMİ

lohusa pijama takımıAnnelik her kültürde kutsal olarak nitelendirilir. Hamile olmak için çabaladığınız ilk günden hayatınız boyunca devam edecek olan bu tarifsiz duygular silsilesi kendinizi her an daha özel hissetmenize sebep olacaktır. Hamilelik ve lohusalık döneminin rahat atlatılabilmesi için beslenmemize, yaşam şeklimize dikkat ettiğimiz kadar kıyafetlerimize de etmeliyiz.

Lohusalık dönemi hem anne hem bebek için oldukça önemli bir dönemdir. Çünkü anne ve bebeğin birbirini tanımaya çalışması bazı zorluklara sebep olabilir. Bazı annelerde görülen depresyon, anksiyete bozukluğu gibi psikolojik sonuçlar haliyle bebeği de etkileyecektir. Bebeği istememeye kadar giden bu depresyon durumu anne-bebek hatta anne-baba ilişkisine bile zarar verebilir. Bunların olmaması için profesyonel yardımlar alınmalı ve bu konuda kitaplardan, internetten, tecrübeli kişilerden destek alınmalıdır. Ayrıca lohusalık döneminde annenin psikolojik ve fiziksel durumu acısından yapacağı egzersizler oldukça faydalıdır. Doğum sonrasında herhangi bir sıkıntı yoksa yavaş bir şekilde egzersizlere başlanması tavsiye ediliyor. Kadınlar için son derece önemli olan bu döneme uygun kıyafetler giyilmesi vücudumuzun rahat etmesi açısından tercih edilir. Hem anne hem bebek sağlığı için vücudu sıkmayan ve pamuklu kıyafetler giyilmelidir. Bu dönemde rahat pijama takımları bulunması çok önemlidir. Lohusa pijama takımı en sık tercih edilen kıyafetlerdendir. Ayrıca gecelikler, emzirme sütyenleri, hamile tişörtleri de bu kategoride yer alıyor. Lohusa terlikleri ve kundaklar da bu dönemin kullanılması gereken en önemli aksesuarları olarak sayılabilir. Doğumdan sonraki dönemde rahat kıyafetler giyilmesi anne için önemli olduğu kadar bebeğin rahatça emzirilmesi için de son derece önemlidir. Kadınların rahat bir uyku çekebilmesi için bu dönemde vücutlarına uygun kıyafetler giymesi gerekir. Vücutlarında herhangi bir gerilme ya da rahatsızlık hissetmemeleri için giydikleri bu pijamalar esnek kumaşlardan olmalıdır. Rahat etmeleri için eğer isterlerse gecelik de tercih edebilirler. Çünkü gecelik rahat ve keyifli bir uyku çekmeleri için önemli bir etkendir.

Hamilelik ve sonrasında gelen lohusalık dönemi için oldukça fazla önem arz eden pijama takımları, gecelikler keyifli uyku çekmenin en önemli yollarından biridir. Vücutta bir rahatsızlık hissetmeden huzurlu bir uyku çekmek isteyenlerin adresi pamuklu ve esnek lohusa pijama takımlarıdır.

Yayınlanma Tarihi : 19.08.2017

9914

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim