Haberler

Makaleler

KOLİKLİ BEBEK NASIL UYUTULUR?

kolikli bebek nasıl uyutulurKOLİKLİ BEBEK NASIL UYUTULUR?

Bebeklerdeki kolik sorunu bir anne ve babayı oldukça zorlayabilir. Özellikle kolik sorununun yanında bebekte uyku sorunu da varsa bu durum ebeveynler için uğraştırıcı olabilir. Eğer sizin bebeğinizde de kolik sorunu varsa ve bu soruna uyku eksikliği gibi sorunlar da eşlik ediyorsa bebeğinizi uyutabilmek için aşağıdaki adımları izleyin. Size yardımcı olacaktır.

1. Bebeğinizi sıkıca kundaklayın. Bunun için bir battaniye kullanabilirsiniz. Kundaklama bebeğinizin kendini güvende ve rahat hissetmesine yardımcı olur.

2. Emmesi için bebeğinize bir emzik verin. Emme eylemi bebeğin sakinleşmesine ve uyumasına yardımcı olacaktır.

3. Gürültü çıkaran bir makine çalıştırın. Bu makine saç kurutma makinesi, elbise kurutma makinesi gibi sürekli ve düzenli ses çıkaran bir makine olabilir. Bebekler bu tür ritmik seslerden hoşlanırlar ve bu ses bebeğin sakinleşmesine ve uyumasına yardımcı olur.

4. Bebeğinizi sallanan bir şeye bindirin. Hareket ve sallanma kolikli bebeklere iyi gelir ve onları sakinleştirir. Esasen tüm bebekler hareketten hoşlanırlar. Bebeğinizi kucağınıza alarak yürümeniz bile sakinleştirici olur.

Dikkat etmeniz gerekenler

1. Bebeğinizi eğer sallanan bir şeydeyse onun güvenliğinden emin olun. Güvenliğini sağlayın.

2. Kolikli bebeğinizi sakinleştirirken heyecan yapmayın ve stresli olmamaya çalışın. Sizin stresiniz ve heyecanınız bebeğinizi de olumsuz etkiler

3. Kolikli bebeklerle ilgilenmek bazen kimi ebeveynler için oldukça sinirlendirici olabilir. Sinirlerinize hakim olmanız gerekir. Bir kızgınlık halinde sakın bebeğinizi sarsarak sallamayın.

Yayınlanma Tarihi : 15.05.2013

6421

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim