Haberler

Makaleler

KALP SAĞLIĞI İÇİN EN İYİ EGZERSİZLER

kalp sağlığı için en iyi egzersizlerKALP SAĞLIĞI İÇİN EN İYİ EGZERSİZLER

 

Egzersiz dayanıklılık, kuvvet ve esnekliği artırdığı gibi kalp hastalıları ve diğer kronik hastalıların riskini de azaltmaktadır. Egzersiz bütün sağlık için gereklidir. Kalp sağlığı için ise özellikle bazı egzersizler oldukça faydalıdır.

 

1. Kalp sağlığı için faydalı olan egzersizlerden birisi tempolu yürüyüştür. Tempolu yürüyüş esnekliği sağlamada, kuvvet kazanmada oldukça etkili bir doğal yöntemdir. Rahat bir spor kıyafet ve rahat bir spor ayakkabıyla dışarıda tempolu bir yürüyüş kalp sağlığı açısından sağlıklı olduğu gibi aynı zamanda eğlencelidir de.

 

2. Koşu yapmak her ne kadar tempolu yürüyüşten daha zorlu olsa da kalp sağlığı için faydalıdır. Koşu ayrıca kalori yapmak için harika bir egzersizdir. Kilo vererek kalp haslığı riskini azaltmak mümkündür. Yeni başlayanlar için öncelikle tempolu yürüyüşle başlamak ve yürüyüşün her 5 dakikasında 1 – 2 dakikalık koşu yapmak uygundur. Vücut alıştıkça ve daha fit görünüm kazandıkça koşu süresi artırılır.

 

3. Yüzme kalp sağlığı için bir başka önemli egzersizdir. Özellikle eklem sorunları olanlar ve yürüyüş ve koşma için bir engeli olanlar için iyi bir alternatiftir. Yüzme sırasında bütün vücut çalışır.

 

4. Bisiklet sürme de iyi bir kalp dostu egzersizdir. Ayrıca evde kondisyon bisikleti şeklinde de çalışılabilir. Yağ yakmada, kasları güçlendirmede, vücuda bir biçim vermede faydalıdır.

Yayınlanma Tarihi : 30.04.2014

2999

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim