Haberler

Makaleler

KADINLAR NORMAL DOĞUMU TERCİH EDİYOR

kadınlar normal doğumu tercih ediyorKADINLAR NORMAL DOĞUMU TERCİH EDİYOR

Kadınlar eğer zorunlu bir neden yoksa normal doğumu tercih ediyorlar.

Annelikbilinci.com olarak düzenlendiğimiz bir anket çalışmasında kadınlara “Eğer bir zorunluluk yoksa hangi doğum yöntemini tercih edersiniz” sorusunu yönelttik. Anket seçenekleri ise normal doğum ve sezaryen doğum seçenekleriydi.

Ankete 1652 kişi katıldı. Anket sonuçlarına göre kadınların %80 eğer bir zorunluluk yoksa normal doğumu tercih ettiklerini belirttiler.

Normalde sezaryen doğum yöntemi normal doğumun anne veya bebeğin yaşamını tehlikeye sokabileceği durumlarda gündeme gelen bir doğum şeklidir. Fakat çeşitli nedenlerle anne adaylarının sezaryen doğuma yönlendirildikleri bilinmektedir.

Kimi anne adayları ise sezaryen doğumun daha acısız, daha kolay olacağını düşünerek sezaryen doğumu tercih edebilmektedir.

Sezaryen doğum normalde bir zorunluluk halinde gündeme gelen bir doğum şekli olduğu için, anne adaylarının normal doğum şanslarını artırmaları için bazı sağlıklı tercihler yamaları da gerekiyor.

Anne adayları hamilelik döneminde sağlıklı ve dengeli beslenmek, egzersizle vücudu doğuma hazırlamak, hamilelik dönemi boyunca sağlıklı kalmak ve kontrollerini düzenli olarak yaptırmak, sigara ve alkolden uzak durmak gibi önlemleri alarak normal doğum şanslarını artırabilirler.

Yayınlanma Tarihi : 22.07.2013

4530

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim