Haberler

Makaleler

İKİZ GEBELİK, İKİZ BEBEK ŞANSINI ARTIRAN YÖNTEMLER

İKİZ GEBELİK, İKİZ BEBEK ŞANSINI ARTIRAN YÖNTEMLER

ikiz gebelik, ikiz bebek şansı

 

Birçok çift ikiz bebek sahibi olmak ister. Eğer siz de ikiz bebek şansınızı artırmak istiyorsanız bu şansınızı artırmak için yapabileceğiniz bazı şeyler var. Aşağıdaki önerileri dikkate alarak ikiz gebelik, ikiz bebek şansınızı artırabilirsiniz.

 

1. İstatistiklere göre annenin yaşı ilerledikçe ikiz gebelik, ikiz bebek şansı da artmaktadır. Bu nedenle eğer ikiz bebek şansınızı artırmak istiyorsanız gebelik için ileri bir yaşı bekleyebilirsiniz. 35 yaşından daha büyük kadınlarda ikiz gebelik, ikiz bebek ihtimali de artar.

 

2. İkiz gebelik için öce bir doğum uzmanı ile görüşün. Doğum uzmanı ikiz bebek şansınızı artırmak için size ilaç ve tedavi seçenekleri sunabilir.

 

3. Gebelik öncesinde kilo almayı deneyin. Kilo almanız ikiz gebelik, ikiz bebek şansınızı artırabilir. Bu konuda yapılan ilginç bir çalışmada vücut kitle indeksi 30 ve daha yüksek olan kadınların ikiz bebeklere hamile olma şansının daha yüksek olduğu tespit edilmiştir. Elbette bu konuyu da önce doğum uzmanınızla görüşmenizde fayda vardır. Çünkü gebelik öncesinde sağlıklı bir kiloda olmanızda önemlidir. Hekiminiz bu konuda size tavsiyelerde bulunacaktır.

 

4. Patates yiyin. Patates yemeniz ikiz bebek şansınızı artırabilir. Patateste bulunan kimyasalların daha fazla yumurtlamaya neden olduğu düşünülmektedir. Daha fazla yumurtlama ikiz gebelik, ikiz bebek şansı artırabilir.

Yayınlanma Tarihi : 14.03.2016

3906

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim