Haberler

Makaleler

HER KOŞULDA SEVEBİLMEK

Ailemizin özellikle son aylarda yaşadığı stres ve üzüntüleri düşününce ne kadar büyük bir aile olduğumuzu daha iyi anladım. Sağa sola savrulmadan tüm bu sorunlarla mücadele ettik ve düze çıktık. Bilhassa babamın ve annemin ciddi rahatsızlıklarında bir birbirimize daha da kenetlendik ve büyük bir aile olduğumuzu kanıtladık.

Aslında geçtiğimiz bayram boyunca daha çok içimden bu duyguları geçirdim. Söylemem gerekiyor ki bu duyguları düşünmemde okuduğum bir hikayenin önemli rolü oldu. Hikayeyi bir arkadaşım bana e-mail ile gönderdi. Okuyunca çok etkilendim ve nedense içimi derin bir hüzün kapladı. Hikayenin gerçek olup olmadığını bilmiyorum fakat özellikle son bölümü insana çok şeyler anlatıyor.

Hikaye kısa fakat yalnız yaşayan yaşlı bir adamı anlatıyor. Yaşlı adam her sabah olduğu gibi yine o sabah aceleyle evden çıkmış ve her sabah gittiği yere doğru yürümeye başlamış. Yolda yürürken adama bir bisiklet çarpıyor ve yaşlı adam yere düşüyor. Yaşlı adamı hemen en yakındaki bir hastaneye götürüyorlar. Yaralanan yerlerine pansuman yapıldıktan sonra yaşlı adamın bir de röntgenini çekmek istemişler. Bunun üzerine adam huzursuzlanmış ve hastaneden çıkmak istemiş. Çünkü her sabah gittiği yere geç kalmış. Oraya mutlaka yetişmesi gerekiyormuş. Yaşlı adama bunun nedenini sormuşlar. O da karısının huzur evinde kaldığını, onu her gün gördüğünü ve özellikle sabahları kahvaltıyı beraber yaptıklarını söylemiş.

Hastanedeki görevliler de bunun üzerine “ Eşin seni bekliyor ve seni görmezse üzülecek olmasından endişe ediyorsun değil mi? ” diye karşılık vermişler. Bu sefer yaşlı adam da “ Hayır eşim beni tanımaz.. Çünkü kendisi Alzheimer hastası. Beni görünce hiç tanımıyor ve hatırlamıyor ” demiş. Bunun üzerine hastane görevlileri de
“ Madem seni hatırlamıyor ve senin kim olduğunu bilmiyor ise neden bu kadar acele ediyorsun. Eşin seni sonra da görebilir ” demişler. Yaşlı adamın bunun üzerine verdiği cevap çok etkileyici ve hüzünlü olur. “ Evet eşim beni tanımıyor, hatırlamıyor ve kim olduğumu bilmiyor. Ama ben onun kim olduğunu biliyorum ” demiş.

Hepiniz sevgiyle ve sağlıkla kalın. Ömrünüzden sevgi ve şefkat hiçbir zaman eksilmesin.

Yayınlanma Tarihi : 08.09.2011

3857

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim