Haberler

Makaleler

HAYVAN BESLEMEK OYUNCAKTAN DAHA İYİ

MERVE COŞKUNHAYVAN BESLEMEK OYUNCAKTAN DAHA İYİ

Uzun süredir yazamıyorum siteye, hepinize üzgün olduğumuzu belirtmek isterim. Milliyet'in Dış Haberler Servisi'nde staja başladım ve akşamları da derse gittiğim için vakit bulup yazamadım. Geçen benim hazırladığım bir haberi sitemizle de ilgili olduğu için sizinle paylaşmak istedim. 

Malumunuz çocuklar oyuncakla oynamaya bayılır. Fakat yeni bir çalışmaya göre çocuklara, hayvanlarla oynamak daha ilgi çekici geliyormuş. Belki evcil hayvan edinmek için bir bahane olur size :) İşte gazetede de çıkan haberim:

ABD'de bulunan Virginia Üniversitesi ve Rutgers Üniversitesi'nde yapılan çalışmalarda çocukların, hayvanları oyuncaklara tercih ettiği anlaşıldı. Yetişkinlere bile korkunç gelen örümcek ve yılan gibi hayvanların 11 aylık küçük bebeklerde bile oyun aracı olarak görüldüğü tespit edildi.

Araştırmalar, çocuklarla hayvanlar ve çekici oyuncakların arasında tercih yapmaları için 3 ayrı çalışma yaptı. Çocukların, oyuncaklar yerine çeşitli hayvan türleriyle zaman geçirdiği tespit edildi.

Uzmanlar, hayvanların daha dikkat çekici olduğunu ve çocukların, hayvanlar hakkında daha fazla soru sorduğunu belirtti. Bu çalışma üzerine araştırmacılar, ailelerin evcil hayvan yetiştirme konusunda da düşündürdüğü söylendi.

Çalışmayı yürüten Vanessa LoBue, "Bu araştırma sayesinde hayvanların öğrenme için iyi bir araç olabileceği fikri gelişti. Bu da çocuk kitapları ve televizyon programlarında hayvan karakterlerinin kullanılmasını desteklemektedir" dedi.  

Merve Coşkun

Yayınlanma Tarihi : 04.05.2012

4271

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim