Haberler

Makaleler

HAMİLELİKTE LAZER EPİLASYON YAPILIR MI?

hamilelikte lazer epilasyon

HAMİLELİKTE LAZER EPİLASYON YAPILIR MI?

 

Hamilelik döneminde güzellik konusunda en yaygın sorulan sorulardan birisi de “Hamilelikte lazer epilasyon yapılır mı?” sorusudur. Hamilelikte yaşanan hormonal değişmelerin etkisiyle meme uçlarında, göbek bölgesinde ve vücudun diğer bölgelerinde istenmeyen tüylenmeler olabilmektedir. Bu nedenle hamile kadınlar arasında acaba lazer epilasyon yaptırmak güvenli olabilir mi tarzında sorular sorulmaktadır.

 

Gebelikte genelde lazer epilasyon yapılması tavsiye edilmemektedir. Fakat gebelikte oluşan bu tür tüylenmeler için tıraş veya cımbızla alma yöntemi daha güvenli bir yoldur.

 

Lazer epilasyonla tüy aldırma yönteminin hamilelik sonrasına yani doğum sonrasına bırakılması tavsiye edilir.

 

Aslında hamilelikte lazer epilasyonun güvenli olup olduğuna dair çok fazla araştırma da bulunmamaktadır. Fakat bu işlemin anne karnındaki bebeği nasıl etkileyeceği de çok net olmadığından anne adaylarının bu tür bir işlemden hamilelikte kaçınmaları tavsiye edilmektedir.

 

Çünkü hamilelikte lazer epilasyon bebeğe zarar verebilir de…. Anne karnındaki bebeğin hareketlenmesine de neden olabilir. Anne adayı böyle bir işlemden de oldukça rahatsızlık da duyabilir.

 

Hamilelikte lazer epilasyon işleminden özellikle hamileliğin son 3 aylık döneminde kaçınılması önemle tavsiye edilir. Hamileliğin son haftasında da bu işlem oldukça riskli olabilir. Çünkü anne adayı bu haftada bu tür işlemlere oldukça hassasiyet gösterebilir.  Özellikle karın bölgesine yönelik yapılacak lazer epilasyon işlemi annede oldukça rahatsızlık yaratabilir.

 

Hamilelikte lazer epilasyon yerine tıraş olma veya cımbızla kıl alma yöntemleri tavsiye edilmektedir. Hamilelikte istenmeyen tüyleri jiletle tıraş yaparak alabilirsiniz. Bu yöntem daha kolay, daha ucuz ve daha uygun bir çözümdür.

 

Tıraşla istenmeyen tüyleri aldıktan sonra iyi bir nemlendirici kullanılarak cildinizi yumuşatabilir ve rahatlatabilirsiniz.

Yayınlanma Tarihi : 04.01.2016

3225

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim