Haberler

Makaleler

HAMİLELİKTE GÜVENLİ GÜZELLİK

hamilelikte güvenli güzellik saç boyamaHAMİLELİKTE GÜVENLİ GÜZELLİK

 

Hamilelikte güzelliğinize elbette özen göstermelisiniz. Hamilelik dönemi güzelliğinizi ve öz bakımınızı geri plana atmanız gereken bir dönem olmamalı. Fakat hamileliğin getirdiği bazı özel durumlardan dolayı güzellik uygulamalarınızda biraz daha dikkatli olmalı ve gerekli

güvenlik önlemlerine uymalısınız. Bu hem sizin hem de bebeğinizin sağlığı için gereklidir.

 

Hamilelikte hormonlarda değişmeler olur. Kilo alırsınız. Bu hormonal değişmeler ve alınan kilolar cildi de etkiler. Kullanacağınız cilt bakım ürünlerini de dikkatli seçmeli ve bu dönem için güvenli olan ürünleri tercih etmelisiniz.

 

Cilt bakım ürünleri

 

Cilt bakım ürünleri elbette ki cildinizi doğrudan etkiler. Cilt bakım ürünlerini seçerken bir tür retionoid olan tretinoid ( Retin-A, Atralin v.b. ) içeren ürünlerden kaçınmalısınız.

 

Eğer hamileliğinizde cildinizde akne sorunu yaşıyorsanız akneler için kullanılan reçeteli ilaçlara dikkat edin. Bazı ilaçlar bebekte doğum kursları oluşmasına neden olabilir. Bu ilaçlar hamilelikte asla kullanılmamalıdır. Akne sorununuz için hekime gittiğiniz zaman hamile olduğunuzu hekiminize bildirin.

 

Bronzlaştırıcı losyon, jel ve spreyler

 

Yapılan araştırmalara göre cilt bronzlaştırıcı ürünlerinde bulunan aktif madde olan dihydroxyacetone maddesinin %0,5 inin anne adayında uygulama sırasında kana karıştığını tahmin edilmektedir. Bu küçük miktarın şu an plasenta yoluyla bebeği etkileyip etkilemediği bilinmemektedir. ( Gebelikte Bronzlaşma Güvenli Mi? )

 

Genelde bu tür bronzlaştırıcı ürünlerin gebeliğin ilk 3 ayından sonra kullanılması önerilmektedir. Fakat tabi potansiyel riskleri düşündüğümüzde bu tür bronzlaştırıcı ürünlerin doğum sonrasına kadar kullanılmamasında fayda vardır. Bu konuda karar vermek için hekime danışmak gerekir.

 

Cilt bronzlaştırma için kullanılan kabinlerden hamilelikte kaçınılmalıdır. Çünkü bu kabinler yoluyla daha fazla dihydroxyacetone solunarak vücut sistemine karışma riski daha yüksektir.

 

http://www.annelikbilinci.com/makaleler/hamilelikte-gebelikte-hangi-gunes-kremleri-guvenli.html

 

Saç bakımı

 

Hamilelik döneminde kendinizi daha iyi hissetmeniz için saç bakımınızı da özen gösterebilirsiniz. Fakat bu konuda biraz dikkatli olmalısınız. Çünkü saç boyası gibi ürünleri kolayca cilde nüfuz edebilmektedir. Hamiliğinizin özellikle ilk 3 aylık döneminde saç boyam işleminden kaçınmanızda fayda vardır. Bu büyüyen bebeğinizin sağlığı açısından önemlidir.

Daha ayrıntılı bilgi için http://www.annelikbilinci.com/makaleler/gebelikte-sac-bakimi.html konulu yazımızı okuyabilirsiniz.

Yayınlanma Tarihi : 22.02.2016

1806

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim