Haberler

Makaleler

HAMİLELİKTE DAHA İYİ GÖRÜNMEK İÇİN İPUÇLARI

hamilelikte daha iyi görünmek için ipuçlarıHAMİLELİKTE DAHA İYİ GÖRÜNMEK İÇİN İPUÇLARI

 

Hamilelik döneminde yaşadığınız hormonal değişmeler ve aldığınız kilolardan dolayı vücudunuzda önemli değişmeler olur. Birçok kadın bu dönemde biçimsiz bir vücuda sahip oldukların düşünür ve hiç de çekici olmadıklarını hissederler.

 

Fakat bu dönemde hamile kadınların bu yaşanan vücut değişmeleri konusunda pozitif bir düşüncede kalmaları önemlidir. Bu pozitif düşünce hamilelik döneminde kendilerini daha çekici hissetmelerine yardımcı olur.

 

Bunun yanında hamile bir kadın olarak daha iyi görünmeniz ve kendinizi daha çekici hissetmeniz için bazı yapabileceğiniz şeyler de bunmaktadır. Aşağıdaki ipuçlarını takip ederek kendinizi hamilelik döneminizde de gayet çekici hissedebilir ve daha iyi bir görünüme kavuşabilirsiniz.

 

Hamilelikte kendinize bir sitil yaratın

 

Hamilelik dönemini kendinizi boş vereceğiniz bir dönem olarak algılamamalısınız. Bu dönemde de yine hamilelilik şartlarına uygun olarak kendinize gayet iyi bir sitil yaratarak oldukça iyi bir görünüme sahip olabilirsiniz. Hamilelik 3 dönemden oluştuğu için hamileliğin her dönemi için bu dönemlere uygun oldukça şık, rahat ve trend kıyafetler giyinebilirsiniz. Bu kıyafetler kendinizi rahat hissetmenizin yanında çekici hissetmenize ve daha iyi görmenize yardımcı olacaktır. Elbise dolabınızı şık ve rahat hamile kıyafetleriyle süsleyebilirsiniz. Ayrıca bunu yaparken kendi sitilinizi de zaman içinde yerleştirmiş olursunuz.

 

Hamilelikte aktif olun

 

Hamilelikte eğer fazla kilolardan kurtulmak veya istenilen normal bir kiloda olmak istiyorsanız aktif olmaya gayret gösterin. Aktif olmanın en bilinen yönü egzersiz yapmaktır. Hamilelikte egzersiz sizi daha sağlıklı tutacağı gibi, doğuma hazırlanmanıza size yardımcı olacak ve daha çekici ve istediğiniz bir vücut yağsında olmanızda size yardımcı olacaktır. Düzenli egzersiz yaparak fazla kiloları önlersiniz, kendi vücudunuzla ilgili daha iyi hislere sahip olursunuz ve bu konudaki endişelerinizi giderirsiniz. Fakat hamilelikte egzersiz yapmadan önce veya bir egzersiz programına başlamadan önce mutlaka hekiminizle görüşerek bir egzersiz planı oluşturmaya çalışın.

 

Kendinizi şımartın

 

Kendinizi hamileliğinizde özel hissederseniz kendinizle ilgili daha iyi bir tutum ve düşünceye sahip olursunuz. Bu kendinizi daha çekici hissetmenizi sağlar. Peki kendinizi şımartarak nasıl daha özel hissedersiniz? Örneğin kendinizi bir sitil katacağınız takılar takabilirsiniz. Bunun yanında saç biçiminizi değiştirebilirsiniz. Hamilelikte bazı kadınların saçları daha çabuk uzar ve oldukça dolgun görünür. Eğer bundan hoşlanmazsanız salarınızı kısa kestirerek farklı bir saç sitiliyle dolaşabilirsiniz. Hamile masajı, pedikür v.b. uygulamalar da sizi daha iyi hissettirecek olan şeylerdir. Fakat hamilelik masajı, pedikür gibi uygulamalarda dikkatli olmalısınız ve bu konuda eğitimli ve tecrübeli kişilerden yardım almalısınız.

 

Beslenmenize dikkat edin

 

Eğer hamilelik döneminizde kendinizi daha çekici hissetmek ve daha iyi bir görünüm elde etmek istiyorsanız istenilen ölçüde kilo almaya çalışın. Bunun için de en önemli yöntemlerden birisi beslenmenize dikkat etmektir. Hamilelik dönemine uygun şekilde beslenerek doru besinleri tüketerek hamilelikte aşırı kilo almaktan kurtulabilirsiniz.

Yayınlanma Tarihi : 15.06.2015

2741

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim