Haberler

Makaleler

HAMİLELİKTE CİLT YAĞLANMASI

hamilelikte cilt yağlanmasıHAMİLELİKTE CİLT YAĞLANMASI

 

Hamilelikte hormonal değişmeler ciltte birçok soruna neden olabilmektedir. Bu cilt sorunlarından birisi de cilt yağlanmasıdır. Hamilelikte kadınların cildindeki parlaklığın asıl nedeni budur. Hamilelikte cilt yağlanmasının nedeni ise bu dönemde ciltteki yağ üretiminin artmasıdır. Ciltteki yağlanma hamilelikteki hormonal değişmelerden kaynaklanır. Fakat hamilelikte cilt yağlanmasını hafifletmek mümkündür. Aşağıdaki önerileri uygulamaya çalışın:

 

1. Hamilelikte bol su içmeniz o kadar önemli ki. Su cildiniz için doğal bir iyileştirici. Cildinizdeki yağlanma için bol su içmeyi ihmal etmeyin. Çünkü cildiniz yağlandığı zaman cilt gözenekleri tıkanır. Tıkanan gözenekler akne, sivilce gibi cilt sorunlarına neden olur. Su ciltteki gözenekleri temizlemeye yardımcı olur.

 

2. Hamilelik döneminizde mutlaka sağlıklı ve dengeli beslenin. Hamilelikte beslenme konusu cildinizin sağlığı ve görünümü için de önemlidir.

 

3. Gün için yüzünüzü 3 defa temizleyin. Bunun için doğal içerikli ve yağ içermeyen bir temizleyici kullanın. Ayrıca egzersiz sonrasında da terlenmiş yüzünüzü yıkayın.

 

4. Makyaj yapmayı seviyorsanız hamilelik döneminizde mümkünse çok sık makyaj yapmayın. Hafif makyajları tercih edin. Uzun süre yüzünüzde makyajla durmayın ve gece uyurken mutlaka makyajınızı temizleyin.

 

5. Hekiminizin önerisiyle hamilelikte oluşabilecek cilt sorunlarına karşı besin destekleri, otc ürünler veya reçeteli ürünler kullanabilirsiniz. Bunun için mutlaka hekiminize danışın.

 

6. Cilt yağlanmasının getirdiği sivilce, akne oluşumlarını önlemek için yastık kılıfınızı sık sık değiştirmenizde fayda vardır. Çünkü yaşlanmış ve kirlenmiş yastık yüzeyi cildinizi çabuk etkileyebilir.

Yayınlanma Tarihi : 29.12.2014

5254

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim