Haberler

Makaleler

HAMİLELİKTE ANANAS SUYUNUN FAYDALARI

hamilelikte ananas suyunun faydalarıHAMİLELİKTE ANANAS SUYUNUN FAYDALARI

 

Hamilelikte ananas suyu doğuma yardımcı olur mu?

 

Hamilelik dönemi beslenmenize, yiyip içtiklerinize dikkat etmeniz gereken bir dönem. Bu dönemde hangi besinleri yiyip hangi besinleri yememeniz gerektiği konusunda birçok tavsiyeler almışsınızdır. Hangi besinlerin neye iyi geldiği konusunda da birçok şeyi merak ediyor olabilirsiniz. Hamilelikte beslenme konusunda merak edilen konulardan birisi de “hamilelikte ananas suyu doğuma yardımcı olur mu?” konusudur.

 

Eski hikayelere göre doğum zamanı gelmiş hamile kadınlarda çok fazla ananas suyu içmenin doğum kasılmalarını teşvik ettiği, canlandırdığı düşüncesi vardır. Taze ananas suyu bromelain enzimi denilen bir enzim içermektedir. Bunun serviksi yumuşattığı ve doğum sancısını getirdiği düşünülmektedir. Ananas suyu pastörize edildiği sürece iyidir. Fakat hamilelikte ananas suyunun bu konudaki faydaları için kendi hekimine danışmak daha doğru olacaktır.

 

Ananas suyu sağlıklı bir diyette faydalı

 

Ananas suyunda bulunan bromelain enzimi taze olduğu sürece anti iltihaplanma karşıtı özelliklere sahiptir ve sindirime yardımcı olur. Hazımsızlığa iyi gelir. Taze ananas veya ananas suyu yüksek düzeyde C vitamini içerir. C vitamini önemli bir antioksidandır ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Ananas ve ananas suyu oldukça sağlıklı bir atıştırmalıktır. Besleyicidir.

 

Yapılan bazı araştırmalara göre de hamileliğin ilk 3 aylık döneminde yoğun görülen mide bulantılarına karşı ananas suyu hafifletici bir etki göstermektedir.

Yayınlanma Tarihi : 27.03.2015

5929

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim