Haberler

Makaleler

HAMİLELİK SONRASI 6 ADIMDA SELÜLİTLERDEN KURTULUN

Hamilelik sonrası selülitlerden kurtulmakHAMİLELİK SONRASI 6 ADIMDA SELÜLİTLERDEN KURTULUN

 

Hamilelik sürecinde selülit oluşumları genelde yaygındır. Fakat hamile kadınların çoğu genelde bu selülitlerin farkında olmazlar. Selülitler genelde kalça ve üst bacak bölgesinde olur ve gerçekten kötü bir görüntüye yol açar. Selülit oluşumuna yol açan ana etken genelde bu cilt bölgelerindeki aşırı yağ birikmesidir. Hamilelikte alınan kilolar selülitleri artırır ve var olan selülitler de daha görünür olur. Hamilelik sonrasında selülitlerden kurtulmak, görünümlerini azaltmak mümkündür. Aşağıdaki çözüm yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

 

1. Selülitlerinizden kurtulmak için hamilelik döneminde aldığınız fazla kiloları vermeyi bekleyin. Yani ilk olarak hamilelik öncesindeki kilolarınıza dönmeyi bekleyin. Kilo verdikçe selülitlerinizin görünümü azalacaktır. Hamilelim sonrasında kilo vermek biraz zaman alacaktır. Bu konuda sabırlı olmanızda fayda vardır.

 

2. Beslenmenizde dengeli bir diyet uygulamaya çalışın. Dengeli bir diyet hamilelik sonrasında selülitlerinizden kurtulmanızda yardımcı olacaktır. Eğer bebeğinizi emziriyorsanız diyetinizdeki kalori düzeyini azaltmayın. Tam tahıllar, sebzeler ve meyvelerden oluşan sağlıklı bir diyet uygulayın. Tuzlu ve yağlı yiyecekler ve tatlılardan uzak durun. Bu şekilde beslenmeniz gün içinde aşırı yağ tüketmenizi önler. Bu da vücudunuzda yağ birikmesini önleyecek, selülitlerinizin görünümünü azaltacaktır.

 

3. İçtiğiniz şeylere dikkat edin. Soda ve kola gibi içeceklerden kaçının. Çay ve kahve gibi içecekleri olabildiğince azaltın. Bunların yerine bol su ve meyve suyu için. Su bilindiği gibi vücut için temizleyici bir rol oynamaktadır. Vücudu dıştan temizlediği gibi içten de temizler. Aynı zamanda cildi daha dolgun göstererek selülitlerin görünümünü azaltır.

 

4. Bol egzersiz yapmayı ihmal etmeyin. Dengeli bir diyetin yanında düzenli olarak egzersiz yapmanız selülitlerinizden kurtulmanıza yardımcı olur. Özellikle kuvvet egzersizlerine ağırlık verin. Bu egzersizler kas yapımına yardımcı olarak selülitlerinizin azalmasını sağlar. Hamilelikte egzersiz için ise çok acele etmeyin. Vücudunuzun doğum sonrasında iyileşmesini bekleyin. Hekiminizden onay aldıktan sonra egzersizlere başlayabilirsiniz.

 

5. Selülitlerinizin görünümünü azaltmaya yardımcı olacak bir selülit kremi kullanabilirsiniz. Fakat bu selülit kremlerinden çok şey beklememelisiniz. Çünkü etkileri sürekli değildir ve hemen olumlu bir etki yapmazlar. Bu kremler genelde selülitleri sıkıştırmak yerine selülit çevresinde bulunan cilt bölgelerinin sıkılaşmasını sağlar.

 

6. Eğer yukarıdaki çözümler hamilelik sonrasında selülitlerinizden kurtulmanıza yardımcı olmadıysa liposuction yöntemini kullanabilirsiniz. Liposuctiın bir çeşit plastik cerrahi yöntemidir. Bu yöntemde selülitli bölgelerdeki biriken yağlar küçük bir hortum yardımıyla çekilir. Bu yöntem selülitlerinizden kurtulmak, görünümlerini azaltmak için kullanılan en etkili ve en kalıcı yöntemlerden birisidir. Fakat liposucton yönteminin olumsuz yönü pahalı olmasıdır. Bu yöntemin uygulanması sonrasında selülitli bölgelerde kalıcı iz bırakma ihtimali de vardır.

Yayınlanma Tarihi : 12.03.2016

3402

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim