Haberler

Makaleler

HAMİLE MASAJININ FAYDALARI

hamile masajının faydalarıHAMİLE MASAJININ FAYDALARI

 

Hamilelik vücutta ekstra basınç ve gerginlik oluşturur. Fakat hamile masajıyla bu basınç ve gerginliği azaltmak ve vücudu rahatlatmak mümkündür.

 

1. Hamile masajı hamilelikte vücudu rahatlatmaya, gerginliği azaltmaya yardımcı olur.

 

2. Hamile masajı anksiyete duygularının hafiflemesine yardımcı olur. Stres hamilelik döneminde oldukça etkili olabilir. Hatta çok fazla stres erken doğum sancılarına neden olabilir. Hamile masajı anksiyeteyi hafifletir hem anne için hem de bebek için rahatlatıcı olur.

 

3. Hamile masajı depresyona iyi gelir. Hamilelik dönemi kimi kadınları psikolojik olarak daha fazla etkilemekte ve bu da depresyona neden olabilmektedir.  Annelik hüznü veya bebek hüznü olarak tarif edilen durumlar bebek doğmadan önce de gelişebilir. Hamile masajıyla psikolojik olarak rahatlatmak, daha iyimser ver umutlu olmak, ruh halini düzeltmek mümkündür.

 

4. Hamile masajı hamilelikte yaşanan eklem ve kas ağırlarını hafifletmeye yardımcı olur. Hamilelik dönemi kaslara ve eklemlere daha fazla bakı yükler. Bu da ağrılara neden olur. Hamilelik masajıyla bu ağrıları hafifletmek mümkündür.

 

5. Hamile masajı vücuttaki dolaşımı artırır. Vücutta dolaşımın gelişmesi bazı hamilelik sorunları ( varisler ve hemoroidler v.b. ) riskini azaltır.

 

Hamile masajının bu konuda uzman biri tarafından yapılması gerekir. Çünkü hamile masajı diğer masajlardan bazı yönlerden farklıdır ve doğru yapılmadığında riskli sonuçlar doğurabilir. Örneğin bazı baskı noktalarında hamile masajı erken doğum sancılarına neden olabilir. Hamile masajına karar vermeden önce hekimle görüşerek masaj için onayını almak gerekir.

Yayınlanma Tarihi : 21.04.2014

2437

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim