Haberler

Makaleler

GRİPLİ KÜÇÜK ÇOCUKLAR İÇİN EN İYİ BESİNLER

gripli çocuklar için en iyi besinlerGRİPLİ KÜÇÜK ÇOCUKLAR İÇİN EN İYİ BESİNLER

 

Grip küçük çocuklar üzerinde oldukça etkili olabilir ve bir hayli halsiz düşürebilir. Ayrıca küçük çocuklar grip oldukları zaman oldukça sinirli, huzursuz ve mızmız olur. Küçük bir çocuk grip olduğu zaman ebeveynlerinin en temel görevi onu mümkün olduğunca rahat ettirmektir. Çocuğun rahat etmesi için beslenmesi de önemlidir. Küçük çocuklar grip olduklarında iyi ve dengeli beslenirlerse ve doğru besinleri tüketirlerse daha çabuk iyileşirler ve bu süreçte daha rahat ve güçlü hissedebilirler.

 

Çocuklar grip olduğunda aşağıdaki besinleri tüketmeleri oldukça fayda sağlar.

 

Sıvılar

 

Küçük çocuğunuz grip olduğu zaman ona bol sıvı içirin. Su, elma suyu ve özellikle çocuklar için formüle edilmiş ağızdan alınan elektrolitler çocuğa verilebilir.

 

Çorbalar

 

Çocuğunuz gripse ona şehriyeli tavuk çorbası içirin. Ayrıca diğer et suları da iyi gelir. Çocuğunuza bu süreçte boş gıdalar, fast food besinler, asitli besinler ve içecekler vermeyin. Bu çocuğunuzun midesini oldukça olumsuz etkileyebilir.

 

Nişastalı yiyecekler

 

Çocuğunuz yemek yemede zorluk çıkarıyorsa ona pilav, erişte ve patates gibi nişastalı besinleri vermeye çalışın. Biraz tuzlu kraker yedirebilirsiniz. Fakat şekerli ve yağlı krakerlerden vermeyin.

 

Meyveler

 

Küçük çocuklar grip olduklarında daha enerjik hissetmeleri ve daha çabuk toparlanmaları için onlara meyve yedirmeyi de ihmal etmemek gerekir. Çocuğunuza elma püresi veya muz püresi yedirebilirsiniz.

Yayınlanma Tarihi : 23.01.2014

6349

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim