Haberler

Makaleler

GEBELİKTE MİDE BULANTISINI DURDURMAK İÇİN NE YEMELİ?

gebelikte mide bulantıları için ne yemeliGEBELİKTE MİDE BULANTISINI DURDURMAK İÇİN NE YEMELİ?

Kimi zaman yenilen besinler mide bulantısına yol açmaktadır. Birçok insan hassas bir mideye sahiptir ve kimi besinlere karşı alerjik bir tepki verebilirler.

Özellikle kadınlarda gebelik döneminde sabah mide bulantıları oldukça yaygın görülebilir. Bu mide bulantıları gebeliğin ilk 3 aylık döneminde daha fazla görülür. Kimi besinler mide bulantılarını azdırabileceği gibi kimi besinler de mide bulantılarını durdurabilecek niteliktedirler.

Gebelik döneminde mide bulantılara karşı veya mide bulantılarını durdurmak için aşağıdaki besinleri tüketmek oldukça fayda sağlayabilir.

1. Muz, pirinç ve elma püresi oldukça yararlı olabilir. Bu besinler mide bulantısını kontrol altına almaya ve sorunu hafifletmeye yardımcı besinler olarak bilinirler. Ayrıca mide-bağırsak sorunları ve ishal sorunu olanlar için de iyidir.

2. Zencefil: Zencefil tükürük salgılamasını artırır ve sindirime yardım eder. Böylelikle mide bulantısını bertaraf eder. Zencefil kapsül formunda alınabileceği gibi içecek olarak da tüketilebilir.

3. Sıvılar: Özelilkle tavuk eti çorbası mide bulantısını durdurmak için tüketilebilr. Eğer mide bulantısının yanında kusma da var ise sıvı kaybını önlemek için oldukça yardımcı olacaktır.

4. Nane: Taze nane çiğnemek, nane çayı içmek ya da nane şekeri yemek mide bulantsını dindirmek için harika bir çözümdür.

5. Kuruyemişler: Kuruyemişler mide bulantısıyla savaşmak için tüketilebilir. Sindirimleri kolaydır. Kusma ile kaybedilen besin değerlerini kuruyemişlerle geri almak mümkündür. Oldukça besleyicidirler. Yeterli protein desteği de sağladıkları için mide bulantılarını kesebilirler.

Yayınlanma Tarihi : 30.07.2012

11086

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim