Haberler

Makaleler

GEBELİKTE MANİKÜR VE PEDİKÜR GÜVENLİ Mİ?

gebelikte manikür ve pedikür güvenlimiGEBELİKTE MANİKÜR VE PEDİKÜR GÜVENLİ Mİ?

Gebelik dönemi kadınların hayatında heyecan verici bir dönemdir. Kadınlar bu dönemde manikür ve pedikür yaptırarak rahatlayabilir ve kendilerini daha güzel hissedebilirler. Bu uygulamalar gönül rahatlığıyla yapılabilir.

Manikür ve pedikür yaptırmanın gebelik döneminde herhangi zarara yol açtığına dair bulgular bulunmamaktadır. Fakat kimi hamile kadınlarda manikür ve pedikür yaptırırken bazı kimyasallara maruz kalmaları mide bulantılarına yol açabilir. Bu yüzden bu tür güzellik salonlarının havalandırmalarının iyi olması gerekir. Gebelik döneminde manikür yaptırırken güçlü kimyasallardan ve güçlü kokulardan uzak durmakta ( tırnak cilası, akrilik tırnak v.b. ) fayda vardır.

Pedikür uygulamasında ise ayakları çok sıcak suyla ıslatmak vücut ısını artırabileceği için gebelikte pedikür yaptırırken bu tür yüksek sıcaklıklardan uzak durmak gerekir. Ayrıca sıcak buhar uygulamaları da risklidir. Güzellik uzmanı ılık su kullanması konusunda uyarılmalıdır.

Manikür ve pedikür uygulamalarında hamile kadınların kendi gereçlerini yanlarında götürmeleri ve bunların kullanılmasını istemeleri daha sağlıklı ve hijyenik olacaktır. Böylelikle başka insanlarda olabilecek bir enfeksiyonel durumdan korunmuş olur. Çünkü güzellik salonlarında kullanılan gereçler yeterince steril değildir.

Ayrıca manikür ve pedikür uygulamasını da çok sık yaptırmamakta fayda vardır.

Yayınlanma Tarihi : 15.08.2012

8476

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim