Haberler

Makaleler

GEBELİKTE HEMOROİT İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER

gebelikte hemoroit doğal çözümlerGEBELİKTE HEMOROİT İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER

Mide bulantısı, kusma ve ciltte gerginlik gibi belirtiler gebelikteki en yaygın yan etkilerden bazılarıdır. Gebelikte az bilinen bir yan etki olmakla birlikte hemoroit vakaları da gebeliğin yan etkilerindendir. Hemoroit gebelikte oldukça sıkıntı verebilir. Gebelikteki hemoroit vakaları için bazı doğal çözümler etkili olabilir.

Oturma banyosu: Oturma banyosu hemoroit vakaları için uygulanan en yaygın çözümlerden birisidir. Oturma banyosu için en iyi yol bir daire şeklinde geniş bir leğene yeterli düzeyde sıcak su koyularak leğen içinde oturmaktır. Oturma banyosu 20 – 30 dk kadar sürmelidir. Günde 2 – 3 defa bu uygulama tekrarlanır. Oturma banyosu hemoroitten kaynaklanan ağrı ve acıyı azaltacaktır.

Rektuma baskıyı azaltmak: Gebelikteki hemoroit vakalarında diğer bir doğal çözüm yolu rektuma olan baskıyı azaltmaktır. Anne karnında bebek büyüdükçe rektuma olan baskı artar. Bu hemoroit ağrılarını kötüleştirir. Bu baskıyı azaltıp, ağrıları hafifletmek için uyurken yan tarafına uzanmak iyi bir çözümdür.

Ayrıca gebelikte mümkün olduğunca kabızlıktan kaçınmaya çalışmalıdır. Kabızlık zorlanma nedeniyle o bölgedeki baskıyı artırır.

Diğer yandan uzun süre oturmaktan veya ayakta durmaktan kaçınmak gerekir.

Yayınlanma Tarihi : 31.10.2012

3067

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim