Haberler

Makaleler

GEBELİKTE GÜVENLİ GÜZELLİK

gebelkte güvenli güzellikGEBELİKTE GÜVENLİ GÜZELLİK

Gebelik döneminizde de kendinizi güzel hissedebilirsiniz. Kendinizi güzel hissetmeniz ve güzelliğinize önem vermeniz gebelik döneminizde kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı da olur. Fakat gebelik dönemindeki güzellik uygulamalarında güvenliğiniz açısından bazı hususları dikkate almanızda fayda vardır.

Tırnaklar: Gebelik döneminizde manikür ve pedikür yaptırabilirsiniz. Fakat enfeksiyon riskini azaltmak için kendi ekipmanlarınızı yanınızda getirmeniz ve bunların kullanılmasını istemeniz sizin için daha güvenlidir. Pedikürde ayaklara çok sıcak su uygulanması vücut ısınızı artırabilir. Bu nedenle çok sıcak su uygulamalarına karşı dikkat olmalısınız.

Oje gibi uygulamalar sırasında güzellik salonunun iyi havalandırılması gerekir. Çünkü mide bulantılarınızı tetikleyebilir. Ayak masajı ise riskli olabilir. Çünkü ayak masajında ayağın belli bölgelerine yapılacak şiddetli bir baskı erken doğum sancılarını tetikleyebilir. Güzellik salonunun temizliği, hijyen ve sağlık kurallarına dikkat edilmesi sizin için oldukça önemlidir.

Saçlar: Gebelik döneminde saç boyamanız özellikle ilk 3 ay için önerilmemektedir. Çünkü saç boyaları saç derinize nüfuz ederek vücudunuza karışabilir. Bu da fetus için zararlı olabilir.

Cilt: Topikal retinoid kremlerden ve salisilik asitten kaçının. Glikolik veya azelaik asit içeren kremler gebelik döneminde daha uygundur.

Yayınlanma Tarihi : 06.08.2013

2915

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim