Haberler

Makaleler

GEBELİKTE DOĞAL YOLLARLA NASIL GÜZEL KALABİLİRSİNİZ?

gebelikte doğal yollarla güzel kalmakGEBELİKTE DOĞAL YOLLARLA NASIL GÜZEL KALABİLİRSİNİZ?

Gebelik dönemi kadınların bakım ve güzellik gibi konuları 2. plana atmaları için bir neden olmamalıdır. Gebelik döneminde de kadınlar canlı, enerjik ve güzel görünebilirler. Gebelikte elbette gebeliğin getirdiği ve cilde yansıyan ( gebelik maskesi, akneler v.b. ) bazı cilt sorunları da olabilir. Fakat bunlar için doğal çözümler de vardır ve bu doğul çözümleri uygulayarak gebelikte de güzel kalmak mümkündür.

Eğer siz de gebelikte doğal yollarla nasıl güzel kalacağınızı merak ediyorsanız aşağıdaki öneriler işinize yarayacaktır.

1. Saçlarınızı gebelik döneminde boyamayın. Bu hem saç güzelliğiniz hem de bebeğinizin sağlığı için önemlidir. Saç boyamadan kaçının. 9 ay boyunca saçlarınız inanılmaz bir hızda uzayacaktır ve daha önce olmadığı kadar parlak görünecektir. Bundan dolayı bu süreçte tamamen doğal çözümlere bir fırsat tanıyın. Eğer saçlarınızın aşırı yağlı veya kuru olduğunu düşünüyorsanız tamamen doğal çözümleri deneyin ve evde kendiniz doğal karışımlar hazırlayın.

2. Gebelik maskesi sorunu gebelikte en çok görünen cilt sorunlarından birisidir. Bunun çözümü için evde meyveden yapılmış bir yüz maskesini deneyebilirsiniz. Gebelik maskesi özellikle göz çevresinde oluşan koyu halkalardır. Bilhassa güneşe maruz kalma sonucu meydana gelir. Portakaldan yapılmış bir yüz maskesi doğal bir güneşten koruyucudur. Ayrıca elma ve çilek koyulaşmış cildinizi açabilir.

3. Taze limonla gebelik aknesini tedavi edebilirsiniz. Limon cilt için doğal sıkılaştırıcıdır ve ciltteki akne ve siyah noktaların temizlenmesine yardımcı olur. Limonun yarısını cildinizdeki koyu ve siyah noktalara ovma yapacak şekilde iyice sürün. Limonla ıslanan cildiniz bu şekilde 15 dk kalsın. Daha sonra yüzünüzü suyla iyice duruladıktan sonra ellerinizle yüzünüze ufak dokunuşlarla yüzünüzü kurutmaya çalışın.

4. Gebelikte cilt çatlaklarınız ve varisleriniz de oluşabilir. Bunların özümü için E vitamini yağı ve badem yağını karıştırarak etkilenen yerlerinize masaj yapar şekilde uygulayın. Bu uygulama çatlaklarınızı ve varislerinizi azaltacaktır. Gebeliğin erken dönemlerinde itibaren doğal yağlarla cildinize masaj yapmanız cildinizin iyileşmesine ve elastikiyetini korumasına yardımcı olacaktır.

5. Varislere engel olmak için uyurken veya otururken ayaklarınızı yüksek tutmaya çalışın

6. Gebelikte sebze ve meyvelerden zengin bir diyet uygulamanız cilt sağlığınız ve güzelliğiniz için de gereklidir. Ayrıca bol su içmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz.

7. Gebelikte düzenli olarak egzersiz yapmanız güzelliğinize de yansıyacaktır. Yürüyüş, yüzme, yoga, pilates gibi egzersizler oldukça faydalıdır. Egzersiz kaslarınızı sıkılaştırır, vücudunuzu esnek yapar. Ayrıca egzersiz gebelikte aşırı kilo almanızı önlemeye de yardımcı olur. Enerjiniz artar, kendinizi daha güçlü hissedersiniz. Tüm bunlar gebelikte de güzel kalmanıza yardımcı olur.

Yayınlanma Tarihi : 04.01.2013

4332

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim