Haberler

Makaleler

GEBELİKTE DOĞAL GÜZELLİK ÖNERİLERİ

gebelikte doğal güzellik önerileriGEBELİKTE DOĞAL GÜZELLİK ÖNERİLERİ

Gebelik döneminde de kadınlar daha canlı ve güzel olmak isterler. Gebelik kadınlara daha parlak bir cilt ve saçlar sağlayabilirken ayrıca bazı küçük sorular da getirebilir. Gebelikte cilt çatlakları, varisler, kilo alma v.b. sorunlardan şikayet edenler için aşağıda bazı doğal güzellik önerileri belirtilmiştir.

1. Gebelikte saçların ihtiyaç duyduğu nemi kazandırmak gerekir. Saçların nemini korumak saç güzelliğine katkı sağlayacağı gibi anne karnındaki bebeğin sağlığı için de önemlidir. Gebelik döneminde 9 ay boyunca saçlar çok hızlı bir şekilde uzar ve daha önce hiç olmadığı kadar parlak görünür. Bu dönemde saçlarda eğer aşırı yağlanma veya kuruma gözlenirse bu konuda her zaman doğal bir çözüm bulmak faydalı olacaktır.

2. Gebelikte ciltte oluşan siyah lekeleri ( gebelik maskesi olarak da bilinir ) ortadan kaldırmak için ev yapımı meyve yüz maskesi faydalı olur. Gebelik maskesi özelikle güneşe maruz kalma ile birlikte ciltte göz kenarlarında oluşan siyah lekelerdir. Elma ve çilekten yapılan yüz maskesi cildin daha açık ve parlak görünmesine yardımcı olur.

3. Gebelikte akne ile mücadele için taze limon oldukça etkili olabilir. Limon akneyi temizlemede yardımcı olabilecek harika doğal bir çözümdür. Yarım bir limon 15 dk süreyle ciltte etkilenen yere ovularak uygulanır. Limonu uygulamadan önce cilt iyice yıkanarak temizlenmeli ve kendi kendine kurumalıdır.

4. Gebelikte ciltte oluşan gerginlik izlerini ve varisleri azaltmak için E vitamini yağı ve badem yağı karışımıyla masaj yapar şekilde uygulamak yararlı olacaktır. Bu uygulama cildin elastikiyetini de artırarak bu tür sorunların çözümüne katkı sağlayacaktır.

5. Gebelikte varisleri önlemek için otururken veya uyurken ayakları yüksekte tutmak faydalı olur.

6. Sebze ve meyveden zengin bir diyet uygulamak, bol su içmek gebelikte anne adayının sağlığına ve güzelliğine önemli katkılar sağlar. Böyle bir sağlıklı beslenme aynı zamanda anne karnındaki bebek için de çok değerlidir.

7. Gebelikte düzenli olarak egzersiz yapmak ( yürümek, yüzmek, yoga, pilates v.b. ) vücudun daha esnek olmasına yardım eder, aşırı kilo almayı engeller, kasları güçlendirir, cildi güzelleştirir, enerjiyi artırır ve anne adayını doğuma daha iyi hazırlar.

Yayınlanma Tarihi : 06.11.2012

7068

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim