Haberler

Makaleler

GEBELİKTE CİLT SORUNLARI İÇİN GÜZELLİK İPUÇLARI

gebelikte cilt sorunları için güzellik ipuçlarıGEBELİKTE CİLT SORUNLARI İÇİN GÜZELLİK İPUÇLARI

Gebelik döneminde yaşanan hormonal değişmelerden vücut da etkilenir. Şişkinlik, ciltte pul pul dökülmeler, kilo alımı, yağlanma, ciltte kaşıntı, çatlaklar, kızarıklılar gebelikte görülebilen sorunlardır.

Aşağıdaki önlemler gebelikteki cilt sorunlarının giderilmesinde yardımcı olacaktır.

1. Ciltteki dökülmelere karşı en iyi yöntem cildi düzenli olarak nemlendirmektir. Nemlendirme yüz yıkandıktan sonra veya duş veya banyo sonrası yapılabilir. Cildin gerginleştiği zamanlarda yapılabilir. Bunun için uygun bir nemlendirici sürmek oldukça fayda sağlar. Ayrıca su içmeyi asla ihmal etmemelidir. Bol su içmek cildin ihtiyaç duyduğu nemi sağlayacaktır. Çok sık sabun kullanmamak gerekir. Sıvı temizleyicileri tercih etmekte fayda vardır.

2. Hamile kadınların şikayet ettikleri konulardan biri de özellikle karın bölgelerinde oluşan kaşıntılardır. Bu gebelikteki kaşıntılara karşı ılık bir duş ve vücuda krem, yağ veya losyonla masaj yapmak oldukça iyi gelecektir.

3. Bacaklardaki cilt kuruluğu, pullanma ve döküntülere karşı bir yemek kaşığı şekeri susam yağı ile karıştırarak masaj yapmak iyi gelir. Bu uygulamayı duşa girmeden önce yapmalıdır.

4. Gebelikte kimi hamile kadınlarda cilt lekeleri görülür. Bu lekeler doğum sonrasında genelde kendiliğinden geçer. Fakat eğer geçmezse bir cildiye uzmanına göstermekte fayda vardır. Bu cilt lekelerinin gebelikten kaynaklanıp kaynaklanmadığı tespit edilmelidir.

5. Açık havaya çıkarken cilde gül suyu sürülür. Bu cildin dışarıda daha rahat etmesine yardımcı olur.

6. Gebelikte avuç içindeki kaşıntı ve kızarıklık için aynısefa çiçeği kremi kullanmalıdır. Bu krem avuç içindeki kızarıklık ve kaşıntıyı hafifletir.

7. Gebelikte oluşan kahverengi göbek çizgisi gebelik sonrası ortadan kaybolur. Bunu kapamak için bir kapatıcı kullanılabilir.

Yayınlanma Tarihi : 18.09.2012

9923

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim