Haberler

Makaleler

GEBELİKTE CİLT KAŞINTISI İÇİN ÇÖZÜMLER

gebelikte cilt kaşıntısı için çözümlerGEBELİKTE CİLT KAŞINTISI İÇİN ÇÖZÜMLER

 

Gebelik döneminde yaşanan hormonal değişmelerin etkisiyle birçok cilt sorunları gelişebilir. Cilt kaşıntıları gebelik döneminde yaşanan en yaygın cilt sorunlarından birisidir. Gebelikte cilt kaşıntısı daha çok göğüs, karın, kol ve bacak bölgelerinde olur. Gebelikten kaynaklanan cilt kaşıntısını hafifletmek için bazı çözümleri uygulamak mümkündür.

 

1. Ilık suyla banyo yapın. Suya yulaf ezmesi ekleyin. Bu kan damarlarınızın rahatlamasına yardımcı olacak ve cilt kaşıntınızı hafifletecektir. İyi bir sonuç için en az 15 dk süreyle suda durun. Sıcak suyla banyo yapmaktan kaçının. Bu cildinizde kurumaya yol açabilir ve kaşıntıyı alevlendirebilir.

 

2. Banyo ve duştan sonra hemen cildinizi nemlendirin. Bunun için kakao yağı içeren bir nemlendirici merhemle cildinize ovun. Kuruyan ve kaşınan yerlerinize biraz daha fazla merhem sürebilirsiniz.

 

3. Bol hamile kıyafetleri giyinin. Bu kıyafetler vücudunuzun hava almasına yardımcı olur. Hava almayan vücutta aşırı nem birikmesinden dolayı cilt kaşıntısı meydana gelebilir.

 

4. Olası bir alerjik reaksiyona karşı aldığınız besinlere dikkat edin. Eğer bir besini yedikten sonra veya yerken cildinizde kaşıntı meydana geliyorsa o besinden kaçının.

 

5. Giyindiğinizin kıyafetlerin etiketine dikkat edin. Çuval bezinden yağılan kıyafetleri giyinmeyin veya herhangi bir takı takmayın. Bunların tahriş edici özelliği vardır. Cildinizdeki kaşıntıyı önlemek için hafifi pamuklu giysiler giyinin.

 

6. Eğer cildinizde şişkinlik, kızarıklık, döküntüler oluşursa hekiminize danışın. Çünkü daha ciddi bir cilt sorunu olabilir.

 

7. Kaşınan yerlerinize aşırı derecede kaşımayın. Bu cildinize zarar verebilir ve enfeksiyona yol açabilir. Cildinize çok sıcak suya maruz bırakmayın.

Yayınlanma Tarihi : 08.05.2013

4964

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim