Haberler

Makaleler

GEBELİKTE BAŞ AĞRILARI İÇİN ÇÖZÜMLER

gebelikte baş ağrıları için çözümlerGEBELİKTE BAŞ AĞRILARI İÇİN ÇÖZÜMLER

Gebelik döneminde yaşayabileceğiniz sorunlardan birisi de baş ağrılarıdır. Fakat baş ağrılarınızın çözümü için de uygulayabileceğiniz doğal yollar elbette ki vardır.

Gebelikteki baş ağrılarınız için aşağıdaki çözüm yollarını uygulayabilirsiniz.

1. Bol su için. Vücudunuzdaki sıvı yetersizliği gebelikte baş ağrılarına neden olabilir. Vücudunuzun uygun bir şekilde işlev görebilmesi için yeterince sıvı almanız gerekir. Bu nedenle sıvı ihtiyacınızı mutlaka karşılamalısınız. Baş ağrılarınız başladığı zaman normal sıcaklıkta büyük bir bardak suyu yavaşça içmeye başlayın.

2. Meyve ve tam tahıllı atıştırmalıklardan yiyin. Bazen kan şekerinizin düşmesi baş ağrılarına neden olabilir. Biraz meyve veya tam tahıllı besinlerden yiyerek kan şekerinizi dengelemeye çalışın. Böylelikle enerjinizi de artırabilir, beyin fonksiyonlarınızı yükseltebilir ve baş ağrınızı geçirebilirsiniz.

3. Masaj yapın. Karanlık bir odada sakinleştirici bir masaj yapmanız gerginliğinizi hafifletip, bağ ağrınızı giderebilir. Alın ve şakak bölgenizi doğru bir masaj size iyi gelecektir.

4. Yoga yapın. Yoga size doğru bir şekilde nefes alıp vermeyi öğretir. Sizi sakinleştirerek ağrınızı hafifletmede yardımcı olur.

5. Klimayı çalıştırarak içeriyi biraz serinletin. Serin ortamda uzanın ve biraz şekerleme yapın. Serin ortam vücudunuzun rahatlamasına yardımcı olacak ve şekerleme yapmanız da vücudunuzun kendisini iyileştirmesine imkan sağlayacaktır.

Yayınlanma Tarihi : 21.05.2013

2761

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim