Haberler

Makaleler

GEBELİK MASKESİ İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER

gebelik maskesi için doğal çözümlerGEBELİK MASKESİ İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER

Gebelik maskesi cildin çok fazla melanin ürettiğinin göstergesidir. Genelde gebelikte hormonal dengesizlikten veya güneş ışınlarına çok fazla maruz kalmaktan kaynaklanır.

Gebelik maskesi için çeşitli kremler kullanmak gebelikte güvenli olmayabilir. Bu yüzden gebelik maskesinde doğal çözümlerden yararlanılabilir. Aşağıda bazı doğal çözüm yolları belirtilmiştir.

Turunçgiller: Turunçgiller cilde uygulandığı zaman doğal beyazlatıcı bir özelliğe sahiptir. Cildi açar ve daha parlak gösterir. Zerdeçal tozu ile kireç suyu hamur haline gelene kadar karıştırılır. Sonra bu ciltteki koyulaşan yerlere uygulanır.

Ya da limon suyu biraz bal ile birlikte karıştırılır. Ciltteki koyulaşan yerlere uygulanır. Uygularken göz çevresine ve cilt çatlaklarına dikkat edilmelidir. Yakıcı olabilir.

Göze yakın yerde koyulaşmalar veya cilt çatlakları olanlar için turunçgil uygulamaları uygun olmayabilir.

Sirke: Sirkede bulunan asetik asit cildin beyazlaşmasına ve daha parlak görünmesine yardımcı olabilir. Gebelik maskesi için sirke uygulaması yaparken su ve sirke eşit miktarda karıştırılır. Hazırlanan karşımla yüz yıkanır. Sonrasında bol su ile durulanır. Çünkü sirkenin güçlü bir kokusu vardır. Ayrıca ciltte yapışkan tortular bırakabilir. Gebelik maskesinde düzelme olana kadar birkaç gün için günde 1 defa uygulanmalıdır.

Patates: Patates nişasta içerir ve az da olsa ciltte beyazlatma özelliği vardır. Bu yüzden gebelik maskesine iyi gelebilir. Patates suyu ciltteki koyulaşan yerlere günde 1 defa uygulanır. Eğer patates suyu uygulaması faydalı sonuç verirse sonuçları 10 gün sonra kendini göstermeye başlayacaktır.

Yayınlanma Tarihi : 31.10.2012

2916

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim