Haberler

Makaleler

GEBELİK DİYABETİ İÇİN EVDE BAKIM

gestasyonel bakım için evde bakımGEBELİK DİYABETİ İÇİN EVDE BAKIM

Gebelik döneminde gestasyonel gebelik durumu yaşayan hamile kadınlar daha sağlıklı bir gebelik geçirmek için bu süreçte neler yapmaları gerektiğini, hangi önlemleri almaları gerektiğini ve gestasyonel gebelikten kaynaklanan sorunları nasıl azaltabilecekleri konusunda bilinçli olmaları gerekir.

Gestasyonel gebelik için evde bakım beslenme, düzenli egzersiz ve kan şekerini düzenli olarak kontrol ettirmek gibi hususları kapsar.

Sağlıklı besinler tüketmek

Gestasyonel gebelik durumunda neyi, ne zaman ve ne kadar yemek gerektiğini bilmek gerekir. Bu kan şekerini kontrol etmeye yardımcı olur. Gestasyonel gebelik teşhisi konduktan sonra ilk olarak uzman bir diyetisyenden yardım almak gerekir. Böylelikle gebelik sürecinde sağlıklı beslenme için gerekli önlemler alınmış olunur.

Düzenli egzersiz

Düzeni ve orta düzeyde yapılan egzersiz vücudun insülini daha iyi kullanmasına ve kan şekerini kontrol etmeye yardımcı olur. Düzenli egzersiz ve sağlıklı beslenme genelde gestasyonel gebeliğin tedavisinde etkili olur. Haftada 5 gün ve günde ortama 30 dk. egzersiz oldukça faydalı olur.

Kan şekeri kontrolü

Gestasyonel gebelik tedavisi için evde düzenli olarak kan şekerini kontrol etmek gerekir. Kan şekeri kontrolü gestasyonel gebelik için uygulanan tedavinin yolunda gidip gitmediği ve gerekli görülürse önceden önlem alınması konusunda yardımcı olur.

Gebelik öncesinde normalin üzerinde kilo varsa gebelik döneminde kilo vermeye çalışmamalıdır. Hekime gebelikte ne kadar kilo alınması gerektiği sorulmalıdır.

Yayınlanma Tarihi : 24.09.2012

3901

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim