Haberler

Makaleler

GEBELİĞİN SON DÖNEMİNDE RAHAT HİSSETMENİZ İÇİN

gebeliğin son döneminde rahat hissetmekGEBELİĞİN SON DÖNEMİNDE RAHAT HİSSETMENİZ İÇİN

Gebelik döneminin özellikle son 3 aylık dönemi daha rahatsız edici olabilir. Gebeliğin bu son 3 aylık döneminde kendinizi daha rahat hissetmek için aşağıdaki çözüm yolları size yardımcı olacaktır.

Bol kıyafetler giyinin

Sizi sıkmayan bol kıyafetler giyinin. Bol kıyafetler özellikle genişleyen vücut ölçülerinizden dolayı sizi daha rahat hissettirecektir. Sizi bu dönemde de şık ve güzel göstererek bol hamile kıyafetleri bulabilirsiniz.

Topuklu ayakkabılardan vazgeçin

Gebeliğinizin bu son 3 aylık döneminde vücut biçiminizin değişmesi denge sorunları yaşamanıza neden olabilir. Ayrıca vücudunuzun merkezi de değişmektedir. Dolayısıyla yüksek topuklu ayakkabılar sizi oldukça rahatsız edebilir. Yüksek topuklar ayrıca sizin i,in yaralanmalara yol açabilecek kazaları da beraberinde getirebilir. Yere daha sağlam ve güvenle basabileceğiniz ayakkabıları tercih etmelisiniz.

Uzun süre ayakta kalmayın

Uzun süre ayakta kalmanız veya oturmanız sizde dolaşım sorunlarını da beraberinde getirip ayaklarınız da şişkinliklere yol açabilir. Eğer dışarı da uzun süre zaman geçirdiyseniz eve geldiğinizde uzanın ve ayaklarınızı yüksekte tutun.

Porsiyonlarınızı küçültün

Gebelik döneminizde elbette ki belli ölçülerde kilo almanız beklenir ve bu istenen bir durumdur. Fakat ihtiyacınız olandan çok fazla kilo almanız ayaklarınıza ve vücudunuza daha fazla ağırlık yükler. Bu da sizi zorlar. Bu nedenle yediklerinize dikkat etmelisiniz ve daha küçük porsiyonlarda, ihtiyacınız olan kadar tüketmelisiniz.

Mide ekşimesi için

Mide ekşimesi de gebeliğin özellikle son 3 aylık döneminde daha yaygın olabilir. Mide ekşimenizi yatıştırmak için yemeklerde yağlı ve soslu gıdalar tüketmekten kaçının. Alkol, kafeinli içecekler, asitli içecekler, domates, turunçgil meyveleri, hardal, sirke ve nane mide ekşimesini azdırabilir. Yemeklerde çok fazla su içmeyin. Çok su içmeniz sizi şişirebilir. Sigaradan uzak durun. Sigara mide asitlerini artırır.

Bol dinlenin

Bol bol dinlenmeniz ve uykunıuza dikkat etmeniz gebeliğinizin son 3 aylık döneminde sizin için rahatlatıcı olacaktır. Uyurken sol yanınıza doğru uyuyun ve bacaklarınızın arasına bir yastık alın. Gece yatmadan önce sıvı alımınızı azaltın.

Yayınlanma Tarihi : 19.08.2013

3758

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim