Haberler

Makaleler

EVİNİZİ DAHA GÜVENLİ YAPMANIZ İÇİN İPUÇLARI

evi daha güvenli yapmak için ipuçlarıEVİNİZİ DAHA GÜVENLİ YAPMANIZ İÇİN İPUÇLARI

Evinizde kendinizi rahat ve güvende hissetmeniz en doğal hakkınız. Bunun için de evinizi birçok açıdan, özellikle hırsızlara ve diğer suçlulara karşı güvenli hale getirmeniz gerekiyor.

Evinizi daha güvenli hale getirmeniz için aşağıdaki önerileri dikkate alın:

1. Dış kapılarınızın ve balkon kapılarınızın güvenliğini sağlayın. Dış kapınızı çelik kapı olarak değiştirin. Eğer kapı kilitlerinizin güvenliğinden şüphe duyuyorsanız güvendiğiniz bir anahtarcı veya çilingirden hizmet alarak özellikle dışa açılan kapılarınızın anahtarlarını ve kilit sistemini değiştirin.

2. Eğer pencereleriniz ahşap ve sürgülüyse bunu yeni ve daha güvenli pencere sistemleriyle değiştirebilirsiniz. Çabuk açılabilen, sağlam olmayan pencereleriniz hızsızlar ve diğer suçlular için oldukça çekici olabilir. Eğer giriş katında oturuyorsanız pencerelerinize oldukça dekoratif parmaklıklar yaptırabilirsiniz.

3. Eğer giriş katında oturuyorsanız ve eviniz balkonluysa balkon kapınızı ayrıca kilitli bir demir parmaklık sistemiyle daha güvenli hale getirebilirsiniz. Balkon duvarlarınızı örtecek şekilde daha güvenli pencere sistemleri taktırabilirsiniz.

4. Eğer müstakil bahçeli bir evde oturuyorsanız evinizin çevresini biraz aydınlatın ve bahçenizdeki fazla, kabarık duran çalılıkları kesin. Evinizin çevresi ve bahçeniz hızsızların veya diğer suçluların kendilerini kamufle etmesine yardım etmemelidir.

5. Eğer ekonomik durumunuz elveriyorsa siz evde olmadığınız zamanlarda ışıkların belirli zamanlarda açılıp kapanmasını sağlayacak güvenlik sistemleri kurdurabilirsiniz.

6. Bir süre evde olmayacağınız zaman eğer evinize posta ve gazete gibi şeyler geliyorsa komşunuzdan veya yakınlarınızdaki bir tanıdığınızdan bunları sizin için her gün almalarını isteyebilirsiniz.

7. Evinize bir alarm sistemi taktırın. Alarm sistemi en güvenilir önlemlerden birisidir.

8. Eğer kendi araba garajınız varsa garajınızın kapısını ve arabanızın kapısını kilitli tutun.

9. Evde olmadığınız zamanlarda ocakların altını kapattığınızdan, suları açık unutmadığınızdan, fişte ütü unutmadığınızdan ve bunun gibi şeylerden emin olun. Hatta bir birkaç gün evde olmayacaksanız suyunuzu ana vanadan kapatarak gidin.

10. Gece uyumadan önce dış kapılarınızı, balkon kapılarınızı iyice kilitleyin. Pencerelerinizi kapattığınızdan emin olun. Ocağın altını ve diğer yanan, çalışan elektrikli şeyleri ve suları kontrol edin.

Yayınlanma Tarihi : 31.12.2013

2845

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim