Haberler

Makaleler

EVİNİZİ ALERJENLERDEN TEMİZLİYOR MUSUNUZ?

evdeki alerjenleri temizlemekEVİNİZİ ALERJENLERDEN TEMİZLİYOR MUSUNUZ?

Özellikle küçük çocuklar bağışıklık sistemlerinin henüz tam güçlenmediğinden dolayı evdeki alerjenlere karşı daha duyarlı olabilmektedirler. Ev ortamında bulunan küfler, tozlar, evcil hayvanlar çocukta alerjiye yol açabilir veya alerjiyi tetikleyebilirler. Bir ebeveyn olarak evinizdeki olası alerjenlere karşı bilinçli olmalı ve evinizi bu alerjenlerden temizlemelisiniz.

1. Çocuğunuzun yatak ve yastıklarının kılıflarını düzenli olara ve sık sık değiştirin. Sıcak suda bunları haftada bir defa yıkayın. Toz akarları özellikle bu yatak ve yastık örtülerinde oldukça sık oluşurlar. Yoz akarları çocuğunuzda alerjiyi tetikleyebilir.

2. Evinizdeki halıları sık sık temizleyin. Halılarınız evde en sık ve en fazla toz, bakteri ve mikrop barındıran eşyalardandır. Halılarınızı temizlemek için temizleyici özelliği çok iyi olan bir elektrikli süpürge temin edin.  Halıları temizlerken çocuğunuzu 1 saatliğine odadan çıkarın. Yani halı temizlenirken çocuğunuzu odada tutmayın.

3. Evinizde evcil hayvan besliyorsanız bunları çocuğunuzun odasından mutlaka uzak tutun. Çocuğunuzun odasını kapalı tutun. Evcil hayvanların tüyleri, salyaları, dışkıları çocuklarda alerji yapabilir.

4. Evinizdeki küf oluşma ihtimali yüksek olan yerleri iyi havlandırın. Küflenmiş yerleri iyi temizleyin. Evinizin genel olarak havalanmasının iyi olduğundan emin olun. Küflü yerleri çamaşır suyuyla temizleyin.

Yayınlanma Tarihi : 13.12.2013

2005

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim