Haberler

Makaleler

ERTELEMEK ÜZERİNE

Çok sevdiğim bir eylemdir yazmak. Site yöneticimiz bana bu köşeyi teklif ettiğinde düşünmeksizin kabul etmiş, kafamda hemen şekillendirivermiştim  köşemin adını ,içeriğini, anlatacaklarımı..

Turizm işletmeciliği mezunu olmama rağmen iletişimin her alanını sevdiğim için birkaç yıl önce kendi mesleğim olan Turizmi bıraktım ve medya sektörüne yatay bir geçiş yaptım. Şimdi butik bir dergi grubunda reklam müdürü olarak çalışmaktayım ( bunu sadece birbirimizi daha iyi tanımamız açısından anlatıyorum J ) Tabi reklamcı olmam yazmama engel mi? Değil.

Hatta yazmak terapidir, huzurdur, yazmak arınmaktır, yazmak mutluluktur, coşkudur, kılavuzdur. Ve yazmak itiraftır… Ve işte bir itiraf;

Birkaç hafta önce teslim etmem gereken köşe yazımı biraz geciktirdiğimin farkındayım ve bu gecikmeden ötürü  başta sevgili yayın yönetmenimizden ve sizlerden özür diliyorum..
Lakin “Hayat” denilen bu mücadele  bu koşuşturma bu nefes almaca/alamamaca bazen öyle zor öyle yoğun öyle yorucu olabiliyor ki onun akışına kapılıp bir anda her şeyi unutabiliyor yada erteleyebiliyoruz.. Gün içerisinde yapmayı ertelediğimiz pek çok şey gibi..

Kendimiz başta olmak üzere, hobilerimizi, yapacaklarımızı, hayatı erteliyoruz dahası  “Sevmeyi” erteliyoruz. Seviyorum diyebilmeyi… Özellikle çalışan Anne-Babalarımız iş hayatının yoğun temposu, eve geldiğiniz zamanlarda sizi her ne kadar yorgunluktan hiçbir şey yapamamaya sevk ediyor olsa da unutmayınız ki gün boyu evde sizi bekleyen çocuğunuz sadece tarafınızca  “ dinlenmeyi” bekliyor , saçının okşanmasını ,içten bir tebessümü.. Mutlaka evde çocuğunuzu bakan büyükannesi veya bakıcısı en az sizler kadar çocuğunuza dikkat ediyor ve titizleniyordur ama hiçbir sevgi anne-baba sevgisinin yerini tutamaz. Çocuklarınızdan dakikalarınızı esirgemeyin, ertelemeyin.

Nasıl diyor şair ; Sevgileri yarınlara bıraktınız çekingen,tutuk , saygılı. Bütün yakınlarınız sizi yanlış tanıdı  bitmeyen işler yüzünden ( siz böyle olsun istemezdiniz).

Bu aralar ben içimden sık sık tekrarlıyorum bu dizeleri, belki size de iyi gelir..
Ertelemeden yaşayacağımız daha güzel günlere..

Sevgiyle kalın..

Denizhan KARAAL
e-mail: denizhankaraal@annelikbilinci.com

Yayınlanma Tarihi : 13.06.2011

3018

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim