Haberler

Makaleler

EMZİRMEYE HAZIRLIK YAPMAK

emzirmeye hazırlık yapmakEMZİRMEYE HAZIRLIK YAPMAK

Doğum öncesinde emzirme konusunda bilgiler almanız size oldukça kolaylık sağlayacaktır. Başarılı emzirmenin ipuçlarını, sütünüzü nasıl artırabileceğinizi, emzirmenin hem sizin hem de bebeğinizin açısından faydalarını, bebeğinizi ne kadar süreyle emzireceğinizi, emzirme sorunlarını v.b. konuları öğrenmeye çalışın.

Bebeğinizi başarılı bir şekilde emzirmenizin bazı emzirme sorunlarına engel olacağını, bebeğinizin daha iyi beslenmesine yardımcı olacağını ve sizin annelik görevinizdeki başarı duygunuzu artıracağını bilmelisiniz.

Emzirme hazırlığı yaparken bazı temel ürünlerini de edinmeniz gerekecektir. Bunlar emzirme sütyeni, emzirme geceliği, emzirme yastığı, göğüs pedleri, süt sağma pompası v.b. şeyleri temin etmeniz sizin için oldukça faydalı olacaktır. Bebeğinizi emzirme sürecinde bu ürünleri temin edin.

Emzirme sütyeni: Emzirme sütyeni göğüslerinize destek sağlayarak daha rahat etmenize yardımcı olur. Emzirme sütyeni alışveriş yapmak için gebeliğin son iki haftasına kadar beklemeniz daha iyidir. Tabi doğum yaptıktan hemen sonraya bu işi bırakmanız sizin için zor olabilir. Çünkü alışveriş için gerekli enerjiyi kendinizde bulamayabilirsiniz.

Emzirme geceliği: Emzirme geceliği de bebeğinizi daha kolay ve güvenli bir şekilde emzirmenize olanak sağlar. Bazı emzirme gecelikleri çok destekleyici olabilirler ve bir sütyen gibi fonksiyon gösterebilirler.

Emzirme yastığı: bebeğinizi emzirirken oldukça destek sağlar. Bebeğinizi emzirirken boynunuzu ve omuzlarınızı zorlamanıza engel olmaya yardımcı olur. Oldukça kullanışlıdır. Bebeğinizi daha kolay emzirirsiniz.

Göğüs pedleri: Bebeğinizi emzirirken sızıntı olması normaldir. Tek kullanımlık göğüs pedleri giyindiğiniz t-shirt veya kıyafetlerin temiz ve kuru kalmasına yardımcı olurlar.

Süt sağma pompası: Düzenli olarak sütünüzü sağmayı planlamasanız bile bir süt sağma pompası sizin için oldukça faydalı olabilir. Göğüslerinizdeki dolgunluk için iyi bir çözümdür. Size bazı zor zamanlarınızda hareket kolaylığı sağlar. Bebeğinizi emzirmenin mümkün olmayacağı zamanlarda sütünüzü pompayla sağarak, bebeğinizin bir başkası tarafından biberon vasıtasıyla anne sütüyle beslenmesine imkan sağlamış olursunuz.

Diğer ürünler: Ayrıca hekiminize danışarak emzirmeden kaynaklanan meme ucu yaralanmaları, şişkinlikler v.b. durumlar için merhem v.b. ürünleri tavsiye etmesini isteyebilirsiniz.

Yayınlanma Tarihi : 10.06.2013

4679

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim