Haberler

Makaleler

EMZİRME SONRASI GÖĞÜS ( MEME ) SARKMALARINA KARŞI

emzirme sonrası göğüs sarkmasına karşıEMZİRME SONRASI GÖĞÜS ( MEME ) SARKMALARINA KARŞI

 

Emziren annelerin karşılaşabilecekleri durumlardan birisi göğüslerde sarkmalardır. Emziren annelerde göğüs sarkmaları olağandır. Fakat göğüslerdeki sarkmaların tek nende emzirme olmayabilir. Emziren annenin kilosu, yaşı, geçirdiği bazı cerrahi operasyonlar göğüslerde sarkmaları tetikleyebilir. Emziren annelerin emzirme sonrası göğüs sarkmalarını önlemeleri veya hafifletmeleri için alabilecekleri önlemler de bulunmaktadır. Aşağıda bu önlemler belirtilmiştir:

 

1. Emziren bir anne olarak düzenli olarak egzersiz yapın. Göğüs kaslarına yoğunlaşan kardiyovasküler ve diğer egzersizler göğüs sarkmalarını önleyebilir veya en aza indirebilir. Göğüs kaslarına yönelik egzersizler emziren annelerde göğüslerin daha sıkı, güçlü ve biçimli kalmasına yardımcı olur. Egzersizin yanında sağlıklı bir diyet ve normal bir kiloda kalmak da egzersizin faydasını artıracaktır.

 

2. Emzirme sonrası göğüs sarkmalarına karşı uygun bir sıkılık sağlayacak destekleyici sütyenler giyinin. Destekleyici bir sütyen göğüs sarkmalarını önlemeye yardımcı olur.

 

3. Hamilelik dönemi vücudunuzun bazı bölümlerinde değişmelere neden olabilir. Buna göğüsleriniz de dahildir. Bebeğinizi emzirmeye başlama zamanında göğüsleriniz daha iri ve dolgun olur. Fakat emzirme sonrasında göğüslerinizde sarkma meydana gelebilir. Emzirme süreci tamamlandıktan sonra göğüsleriniz eski biçimine dönecektir.

 

4. Bebeğinizi emzirmeyi bırakıp, artık tamamen katı ve diğer ek besinlerle beslemeye başladıktan sonra eğer göğüsleriniz eski haline gelmezse veya görünümü sizi oldukça rahatsız ediyorsa basit bir göğüs kaldırma operasyonunu da düşünebilirsiniz.

Yayınlanma Tarihi : 18.11.2014

5761

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim