Haberler

Makaleler

EMZİRİRKEN KİLO VERME İPUÇLARI

emzirirken kilo vermeEMZİRİRKEN KİLO VERME İPUÇLARI

 

Emzirirken aynı zamanda kilo verebilirsiniz. Fakat emzirme döneminde kilo verirken dikkat etmeniz gereken en önemli kurallardan birisi kilo vermeyi zamana yaymanız yani bu konuda yavaş olmanızdır. Kısa sürede çok fazla kilo vermeyi hedeflememelisiniz.

 

Hamilelik öncesindeki kilonuza dönmek için yapmanız gereken kilo verme sürecini doğumdan itibaren 1 yıllık bir süreye yaymanızdır.

 

Emzirirken sağlıklı olan kilo verme şekli derece derece kilo vermenizdir. Emzirme döneminde kilo verirken uyguladığınız diyete dikkat etmeniz gerekir. Beslenmenizde olabildiğince düşük yağlı besinleri tüketmenizde fayda vardır.

 

Emzirirken kilo verme sürecinizde başarı sağlamak için orta düzeyde egzersizi de asla ihmal etmemelisiniz. Aksi halde sadece diyet uygulayarak kilo verme konusunda tam bir başarı sağlayamayabilirsiniz. Üstelik egzersiz yapmadan emzirme döneminde ekstra kilo alma riskiniz de bulunur.

 

Esasında emzirmenin kendisi de kilo vermeye oldukça yardımcı olur. Daha fazla kalori yakmanıza imkan sağlar. Doğum sonrası kilo verme çalışmaları yapıyorsanız bebeğinizi emzirmeniz size oldukça yardımcı olacaktır.

 

Dengeli bir diyet uygulayarak, orta düzeyde egzersiz yaparak ve bebeğinizi düzenli emzirerek emzirme döneminizde kolay ve sağlıklı kilo verebilirsiniz.

 

Emzirirken uygulayacağınız diyette sebze, meyve ve tam tahıllı besinlere önem vermelisiniz. Açken yemek yemelisiniz. Kimi zaman depresyon ve diğer psikolojik durumların etkisiyle emziren annelerde aç olmasalar bile daha fazla yemek yeme eğilimi olabilir. Emzirme sürecinde psikolojik durumun iyi olması bu anlamda oldukça avantaj sağlayabilir.

Yayınlanma Tarihi : 07.05.2014

5517

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim