Haberler

Makaleler

DOKUZUNCU AYINDA BEBEĞİN KONTROLLERİ

dokuzuncu ayında bebeğin kontrolleriBebeklerin belli bir döneme kadar periyodik olarak kontrollerinin yapılması gerekir. Bu onun her yönden sağlıklı bir bebek olarak yetişmesine yardımcı olacaktır. Hekim kontrollerde bebeğin bu ayda yapabileceği davranışları yapabilip yapamadığını kontrol eder. Fiziksel gelişimini değerlendirir.

Büyümesi nasıl? Vücut ölçüleri normal mi? Bebeğin beslenmesi nasıl? Yapılmayan aşıları var mı? Kansızlık durumu nasıl? Kafasındaki bıngıldaklar kapanıyor mu? Fiziksel bir sorunu var mı? Duyu organları iyi çalışıyor mu? Tüm bunlar hekim tarafından test edilir.

Ayrıca bu aydaki temel gelişim özelliklerine de bakılır. Sizden bir destek almadan, kendi kendine oturabilmesi, kendi kendine eliyle yemek yiyebilmesi, seslere tepki vermesi, sizinle iletişim kurması, bir yerlerden tutunarak ayağa kalkabilmesi ve benzeri konularda hekiminiz size sorular yöneltebilir.

Bunun yanında hekim kontrolüne giderken yanınızda bebeğinizin diğer aylara ait sağlık belgelerini de götürmeniz iyi olur. Ayrıca bebeğinizin şu ana kadar ki gelişmini ve durumunu da iyi takip etmiş olmanız ve bilmeniz size avantaj sağlayacaktır. Bu arada hekiminize aklınıza takılan her soruyu  sorun. Bundan sonraki dönemde bebeğinizin gelişimi ve beslenmesi konusunda neler yapmanız gerektiğini öğrenin.

Yayınlanma Tarihi : 20.05.2011

3762

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim