Haberler

Makaleler

DOĞUM SONRASI KİLO VERMENİN EN İYİ YOLU

doum sonrası kilo vermenin en iyi yoluDOĞUM SONRASI KİLO VERMENİN EN İYİ YOLU

Gebelikte döneminde hamile kadınların belli bir düzeyde kilo alması beklenir. Bu gebelik öncesindeki kilo durumuna göre değişir. Doğum sonrasında ise eski formuna geri dönmek gerekir. Gebelikte alınan kilolar yavaş yavaş verilmeye başlanır.

Peki gebelikte alınan kiloları doğum sonrasında vermek için en iyi yol nedir?

Emzirmek: Doğum sonrasında kilo vermenin en etkili yollarından birisi bebeği emzirmektir. Bu bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Çünkü emzirmek kalori yakmak için harika bir yöntemdir. Bebeğini gün içinde düzenli ve istenilen miktarda emziren anneler günde 500 kalori yakarlar. Anne sütünde aşağı yukarı 22 kalori bulunur ve süt ürütmek için de ek kalori gerekir. Tüm bunlar annenin gebelik öncesindeki vücut formuna dönmesine yardımcı olacaktır.

Yürümek: Yürümek de kalori yakmak için oldukça ideal bir yöntemdir. Çünkü 1 saatlik yürüme insanın 400 kalori yakmasına yardımcı olur. Yürüyüşü bebekle birlikte yapmak da hem eğlenceli olacak hem de bebek için de faydalı olacaktır. Çünkü bebekler hareketten hoşlanırlar. Böylelikle anne yürüyerek hem kilo vermeye çalışır hem de bebeğinin hareket ihtiyacını giderir.

Uyku: Yapılan araştırmalar uygun bir dinlenmenin kilo vermede yardımcı olabileceğini göstermektedir. Bu yüzden bilim adamları bebek uyuduğu zaman anneninde bir sure uyumasını ve dinlenmesini tavsiye etmektedir.Gün içinde kısa süreli uyku annenin kendisini daha enerjik hissetmesine yardım edecektir.

Bebek bakımı: Her ne kadar bebek bakmak anne için bir yorgunluk sebebi olsa da bebek bakımı annenin eski formuna kavuşmasına da yardım eder. Özellikle bebeğin ilk ayı boyunca bebek bakımıyla uğraşmak kilo verme konusunda oldukça fayda sağlar. Böylelikle sağlıksız diyetlerle ve aşırı egzersizle uğraşmadan gebelik öncesindeki kiloya dönmede katkı sağlanmış olunur.

Bu yazı da ilginizi çekebilir

Doğum Sonrası Düz Karın İçin

Yayınlanma Tarihi : 02.08.2012

5339

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim