Haberler

Makaleler

DOĞUM SONRASI KARIN YAĞLARINI ERİTMEK

doğum sonrası karın yağlarını eritmekDOĞUM SONRASI KARIN YAĞLARINI ERİTMEK

Doğum sonrasında karın yağlarını eritmek zor olabilir, fakat imkansız değildir. Geçmişte eğer karın yağlarını eritme konusunda başarısızlık yaşadıysanız asla pes etmeyin. Sadece biraz hazırlık ve önlemle karın yağlarınızı yok edebilirsiniz.

1. Aktif kalmaya devam edin. Daha aktif bir yaşamla karın yağlarınızı yok edebilirsiniz.

2. Gebelik döneminde düzenli egzersiz yapın. Fakat asla aşırıya kaçmayın. Yaşamdaki aktiviteyi artırın. Fakat öncelikle hekiminize danışın. Çünkü özel bir sağlık probleminiz varsa çok fazla hareket zararlı olabilir. Hekimin tavsiyelerine uyulmalıdır.

3. Gebelik döneminde aldığınız kalorilere dikkat edin. Kalorileri bilinçli alın. Sizin ve bebeğiniz için iyi olan besinleri seçin. Her ne kadar iki kişilik yeseniz de aşırı yemekten kaçının.

4. Yağ ve şekerden uzak durun. Çünkü bunlar bel kısmınızı daha da kalınlaştırır. Eğer yağ ve şeker tüketmeniz gerekiyorsa bunu makul ölçülerde tutun. Az tüketin.

5. Doğum sonrası toparlanmak için vücudunuza zaman tanıyın. Mümkün olduğu kadar bol dinlenmeye çalışın. Başka insanların yardımını istemekten çekinmeyin.

6. Bebeğinizle egzersiz yapın. Oyun zamanlarında bebeğinizle birlikte yapabileceğiniz eğlenceli egzersizler vardır. Ayrıca bebeğinizi bebek arabasına koyun ve beraber yürüyüşe çıkın. Bu da hem bebeğinizle iyi vakit geçirmenizi sağlar hem de iyi bir egzersiz olur.

7. Bebeğiniz uykudayken aerobik hareketler ve karın egzersizleri yapmayı deneyin. Bunlar hem karın yağlarının erimesine yardım edecektir hem de stresinizi azaltacaktır.

8. Kilo verme ve karın yağlarını eritme konusunda sabırlı olun. Çünkü her kadın birbirinden farklıdır. Kendinizi diğer kadınlarla kıyaslamayın.

9. Güzel sonuçlar aldıkça kendinizi ödüllendirin.

10. Bir kilo verme programına dahil olun. Doğum sonrası özellikle karın yağlarını eritme ve kilo verme konusunda sorun yaşayan kadınlar bu şekilde daha motive olabilirler ve hedeflerine ulaşabilirler.

Yayınlanma Tarihi : 02.08.2012

4334

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim