Haberler

Makaleler

DOĞUM SANCISINI HAFİFLETMEK İÇİN

doğum sancısını hafifletmek içinDOĞUM SANCISINI HAFİFLETMEK İÇİN

 

Doğum sancıları aslında heyecan, stres, endişe ve rahatsızlık duygularını bir arada barındırır. Doğum sancısının erken evresi genelde en uzun evredir. Doğum sancısının erken evresinde rahatlamaya, pozitif düşünmeye ve doğum sancısı sırasında dinlenmeye odaklanmak gerekir.

 

Doğum sancısını hafifletmede aşağıdaki adımlar rahatlatıcı olacaktır:

 

1. Dingin bir ruh halinde olmaya çalışın. Etraftaki gürültüyü ve karmaşayı minimize edin. Işıkları karartın. Rahatlatıcı bir müzik dinleyin. Rahatlamanıza ve sakinleşmenize yardımcı olacak başka şeyler de deneyebilirsiniz.

 

2. Doğum sancılarınızı hafifletmede solunum egzersizi fayda sağlar. Her kasılmanın başlangıcında yavaş ve derin bir nefes alın. Aldığınız nefesi kasılmalarınız sırasında yavaş bir şekilde burnunuzdan verin. Dikkatinizi nefes alıp verirken çıkan sese odaklayın. Kasılmalarınızın sonunda başka bir derin ve uzun nefes alın ve sonra yavaşça verin.

 

3. Pozitif kalmaya çalışın. Pozitif düşünmeniz doğum sancılarınızda sizi rahatlatmaya yardımcı olur. Bunun için eğlenceli bir film seyredebilir, eşinizle neşeli, keyifli konularda konuşabilirsiniz. Gülümsemeniz doğum sancılarınızı hafifletmeye yardımcı olur ve sizi iyimser tutar.

 

4. Ufak bir gezinti yapın. Yürümek doğum sancısını sürecinde size yardımcı olabilir.

 

5. Eşinizden vücudunuza masaj yapmasını isteyin. Bu sadece rahatlatıcı değil aynı zamanda size doğal bir ağırı ve acı hafifletici etki de sağlayabilir.

 

6. Ilık bir duş alın veya ılık suyla banyo yapın. Sıcak duştan veya banyodan kaçının. Ilık duş veya banyo rahatlatıcı bir etki gösterir.

 

7. Doğum sancılarınızın sürecinde kasılmalarınız arasında dinlenin. Doğum sancınızın ileri safhalarında güçlü olmaya ihtiyacınız olacaktır.

 

8. Doğum sancısı sürecinde vücudunuzu susuz bırakmayın. Bol su için. Küçük atıştırmalıklar yiyin. Bu sizi enerjik tutacaktır.

Yayınlanma Tarihi : 07.08.2014

6385

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim