Haberler

Makaleler

DOĞUM ( HAMİLELİK ) SONRASINDA SAÇ DÖKÜLMESİ

Doğum sonrası saç dökülmesiDOĞUM SONRASINDA SAÇ DÖKÜLMESİ

 

Yeni doğum yapmış birçok kadında hamilelik sonrasında doğumu takip eden ilk birkaç ay içinde saç dökülmeleri görülebilmektedir. Doğum sonrasında yaşanan bu saç dökülmesinin nedeni ise östrojen seviyesindeki düşüştür.

 

Yaşanan bu saç dökülmeleri geçici bir durumdur ve aslında bunun için herhangi bir şey yapmaya da gerek yoktur. Normal şartlar altında saçların görünümü 1 yıl olana kadar normal durumuna dönecektir. Yani doğum sonrasında 1 yıla kadar saçlar normal dolgunluk düzeyine ulaşacaktır. Tabi eski durumuna daha erken dönemde ulaşan kadınlar da vardır.

 

Doğum sonrası saç dökülmeleri için tavsiyeler

 

1. Şampuan ve saç nemlendirici krem seçimi

 

Eğer saç dökülmeleriniz sizi rahatsız ediyorsa veya çok fazla dökülme oluyorsa aşağıdaki yöntemleri uygulayarak saçlarınızı daha dolgun gösterebilirsiniz.

 

Kullandığınız şampuanı ve saç kremini iyi seçin. Bazı şampuanlar ve saç kremleri saçlara daha fazla hac,m katmak için ek faydalar içerirler. Siz de bu ürünleri tercih edebilirsiniz.

 

Saçlara hacim katan şampuanlar bu konuda bazı faydalı proteinler içerir ve bu da saçların daha dolgun görünmesine yardımcı olur.

 

Nemlendirici şampuanlarda uzak durun. Bazı şampuanların aynı zamanda nemlendirici özelliği de vardır. Bu şampuanları kullanmamanız daha doğrudur. Bu nemlendirici şampuanlar saçları yorar ve daha gevşek gösterir.

 

İnce teli saçlar için üretilmiş saç nemlendiricilerini kullanın. Bunların formülü daha hafiftir ve saçlarınızın dökülmesine etki etmezler.

 

Saç nemlendiricinizi kullanırken önce saç uçlarınızda kullanın. Daha sonra saç derinizi uygulayın.

 

Etiketinde yoğun nemlendirici yazan nemlendirici saç kremlerinden kaçının. Bunlar çok ağır olurlar.

 

Saçlarınızın için en iyi şampuanı ve saç kremini bulmanız biraz zor olabilir. Fakat bir iki denemden sonra doğru seçimi yapabilirsiniz.

 

2. Yeni bir saç sitili

 

Doğum sonrasında saç dökülmelerinizi için yapabileceğiniz en iyi şeylerden birisi de yeni bir saç sitiline kavuşmanızıdır. Bazı saç kesimleri saçları daha dolgun göstermektedir. Kuaförünüze danışırsanız sizin için uygun bir saç sitili önerecektir.

 

Genelde birçok yeni doğum yapmış kadın saç dökülmelerini gizlemek için saçlarınızı daha kısa kesmek eğilimindedir. Ve bu da aslında oldukça uygun bir saç kesimidir. Kısa saç saçları daha dolgun gösterebilir. Ayrıca kısa saçların bakımı ve kontrolü de daha kolaydır. Fazla zaman harcamazsınız.

 

Doğum sonrasında saç dökülmeleri hakkında daha fazla öneri için Doğum Sonrasında Saç Dökülmelerine Karşı isimli makalemizi de okuyabilirsiniz.

Yayınlanma Tarihi : 13.01.2016

2743

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim